Novak Djokovic forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Novak Djokovic forum

You are not connected. Please login or register

Wimbledon 2009

+2
*SlAdjAnA*
Tennis_queen
6 posters

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4

Go down  Message [Page 4 of 4]

76Wimbledon 2009 - Page 4 Empty Re: Wimbledon 2009 Sun Jul 05, 2009 9:09 pm

..tica..

..tica..
Mod
Mod

ja sam mislila da ce Rodik da ga dobije...zato nemam komentar...

77Wimbledon 2009 - Page 4 Empty Re: Wimbledon 2009 Sun Jul 05, 2009 9:12 pm

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

Ja ne,ja sam mislila da ce Federer ali na brzinu....ali nije bio bas srecan,nije mi jasno zasto...

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

78Wimbledon 2009 - Page 4 Empty Re: Wimbledon 2009 Sun Jul 05, 2009 10:00 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

VIMBLDON: Kralj se vratio!
Nedelja, 5. jul 2009. 20:25

Wimbledon 2009 - Page 4 20p7lo5

Vratio se! I to kako... Istog dana kada je povratio najdražu titulu, vimbldonsku, ponovo je postao prvi igrač sveta i, najvažnije - najtrofejniji teniser u istoriji igre, kada su gren slem titule u pitanju.

Ah, da... Radi se o Rodžeru Federeru!

Četiri sata i 16 minuta trajalo je 123. finale Vimbldona, a Švajcarac je uspeo da osvoji šestu titulu na najprestižnijem turniru na svetu i pobedi Amerikanca Endija Rodika tako što je PRVI BREJK napravio u 77. gemu, ujedno i poslednjem na meču - 3:2 (5:7, 7:6, 7:6, 3:6, 16:14)!

Premotavaće se ovo finale godinama... A, ostaće ubeleženo i po najdužem setu u predugoj istoriji Vimbldona. Petom setu, u kojem je neko morao da napravi brejk i to je bio Rodžer Federer. Mirisalo je na takav ishod još negde od 9:9, jer se videlo da Rodik gubi snagu i da apsolutno sve u njegovoj igri počinje da zavisi od servisa.

Dan pošto je Švajcarac svrgnuo rekord Pita Samprasa od 14 gren slem titula i osvojio 15. u karijeri, on će se vratiti na prvo mesto ATP liste, na kojoj je do avgusta 2008. godine proveo rekordnih 237 nedelja u svojstvu prvog igrača sveta.


Šteta što tu čast nije stekao pobedom u finalu protiv, do nedelje aktuelnog šampiona i prvog igrača sveta, Rafaela Nadala, ali istina je i ta da je Rodik priredio Federeru podjednak broj nevolja koji je Švajcarac navikao da doživljava od Rafe.

Potpuno je suvišno prepričavati kretanje rezultata finalnog meča, niti se pozivati na statistiku. Uostalom, dve srpske televizije prenosile su ga uživo, ali jedan momenat bitno je uticao na ishod.

Wimbledon 2009 - Page 4 5dl98j

Bio je to taj-brejk drugog seta, u kojem je Endi Rodik imao četiri uzastopne set lopte za vođstvo od 2:0. Nekako nije uspeo!

Koliko je leden, Rodžer je tada pokazao, a koliko je neobuzdan, Endi je tada dokazao.

Federer je osvojio osam uzastopnih poena i osvojio set sa 8:6 u taj-brejku, što mu je pružilo slamku spasa u finalu. Uhvatio se čvrsto i ispisao istoriju.


A, lako je mogao da bude žrtva atmosfere, koja je bila potpuno podređena njegovom liku i delu i očekivanja da će Rodik samo glumiti rivala u finalu, pred očima kraljevske porodice i najvećih legendi tenisa, među kojima je bio i Pit Sampras. Uz to, sašivena trenerka sa zlatnim rubovima i izvezenim brojem 15 na njoj...

Da je Rodik poslao bekend volej u teren i poveo sa 2:0, teško da bi se Rodžer od toga oporavio, iako nije malo puta u karijeri stizao takvu prednost.

Zašto?

Zato što je Amerikanac igrao dovoljno dobro da ga pobedi i posle dramatičnog raspleta drugog seta, koji ga je u trenutku šokirao i zbog čega je istrčao sa terena da se sredi u hodniku. Sabrao se i usledili su sati divnog tenisa, u kojem je na kraju Rodik platio cenu utroška nadljuskih napora u izvođenje servisa, na kojem je bazirao igru.

Koliko je to dobro radio, govori podatak da je Federer došao u situaciju da igra peti set, bez da je napravio brejk!!!

Ali, nijedna energija nije nepotrošna, pa ni Rodikova. Kako mu je servis slabio, tako mu je igra bila ranjivija, a Federer obožava da oseti krv... Švajcarac je iskoristio tek sedmu brejk loptu, ujedno i prvu meč loptu, posle čega Rodik nije mogao da sakrije suze.

Ej-Rod je igrao treće vimbldonsko finale protiv Federera, doživeo treći poraz, ali nikad nije bio bliži da dođe do najbitnijeg trofeja u tenisu. Ostao je na jednoj gren slem tituli i lagano će njegova igra otići u zaborav, a večno će pisati da je Rodžer Federer osvojio šest titula na Vimbldonu u sedam godina.

(N. J. - MONDO, foto: Guliver/Getty Images)

79Wimbledon 2009 - Page 4 Empty Re: Wimbledon 2009 Sun Jul 05, 2009 11:16 pm

Nobody's girl

Nobody's girl
Admin
Admin

Kralj...naravnooooooooooooooo da je kralj..........srce moje obozavam ga.........jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

80Wimbledon 2009 - Page 4 Empty Re: Wimbledon 2009 Wed Jul 08, 2009 1:25 pm

naopaka bajka

naopaka bajka
Admin
Admin

Moj kralj je Djokovic... a pre Djokovica sam Agasija mnogo volela.... Federera postujem Smile

81Wimbledon 2009 - Page 4 Empty Re: Wimbledon 2009 Fri Jul 10, 2009 12:05 am

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

Agasi jeste mator ali je mng lep covek! Very Happy

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

82Wimbledon 2009 - Page 4 Empty Re: Wimbledon 2009 Fri Jul 10, 2009 2:02 am

..tica..

..tica..
Mod
Mod

ae da zakljucamo ovu temu...hm?

83Wimbledon 2009 - Page 4 Empty Re: Wimbledon 2009 Fri Jul 10, 2009 2:08 am

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

LOCK

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

Sponsored content



Back to top  Message [Page 4 of 4]

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum