Novak Djokovic forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Novak Djokovic forum

You are not connected. Please login or register

Novosti o Ani

5 posters

Go to page : Previous  1, 2, 3

Go down  Message [Page 3 of 3]

51Novosti o Ani - Page 3 Empty Re: Novosti o Ani Thu Aug 13, 2009 1:21 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

SINSINATI: Ana, Ana...
Cetvrtak, 13. avgust 2009. 00:34

Novosti o Ani - Page 3 Ng6043

Ana Ivanović više nije među deset najboljih teniserki na WTA listi, a ako nastavi sa ovakvim partijama i rezultatima, sigurno će pasti još niže.

Nekada najbolja igračica sveta završila je još jedan turnir na avgustovskoj severnoameričkoj turneji ispadanjem u drugom kolu.

Posle Los Anđelesa, kada ju je eliminisala Samanta Stosur, u Sinsinatiju je bolja bila Mađarica Melinda Cink - 7:6 (8:6), 7:5, posle sat i 50 minuta igre.

Mnogo toga je napisano i rečeno o Aninoj igri posle osvajanja Rolan Garosa prošle godine. Dve ključne reči ostaju nesigurnost i oscilacije.

Ivanovićeva je u oba seta prva oduzimala servis protivnici, vodila sa po 2:0 i 3:1, ali se Cink vraćala u život već kod 3:3.

U prvom setu je Mađarica preokrenula čak na 3:5, da bi Ana uzvratila i sa tri uzastopno osvojena gema (dva brejka) povela sa 6:5 i došla u poziciju da servira za 1:0. Kod rezultata 30:0 načinila je dvostruku servis grešku i nastavila sa lošom igrom - do gubitka tog gema i izjednačenja na 6:6!

"Taj-brejk" se odvijao po sličnom scenariju - 3:0, 3:4, 4:6. Zatim spašene dve set-lopte i pri vođstvu Cink od 7:6, dvostruka servis greška srpske teniserke...

Odlučujući udarac 59. na svetu je zadala brejkom za vođstvo od 6:5, kada Ana nije uspela da osigura novi "taj-brejk" i proba da uradi nešto više na servis rivalke.

Sledeće nedelje na rasporedu je Rodžers kup teniserki u Torontu, pa ćemo videti...

(MONDO, foto: AP)

52Novosti o Ani - Page 3 Empty Re: Novosti o Ani Fri Aug 14, 2009 5:19 pm

..tica..

..tica..
Mod
Mod

Armenulić: Ana, menjaj trenera!
Petak, 14. avgust 2009. 11:48

Radmilu Armenuliću, čuvenom selektoru jugoslovenske Dejvis kup reprezentacije, nimalo se ne dopadaju igre Ane Ivanović, čak ni njeno ponašanje na terenu, odluke u igru.

U intervjuu za "Press", iskusni stručnjak prognozira da će Anin pad na WTA listi biti nastavljen.

"Čini se da Ana još od Olimpijskih igara u Pekingu ne može da nađe formu. Ona se trudi, trenira, ali zasad neuspešno. Bojim se da da će se ovaj trend u njenoj igri nastaviti do kraja godine. Ana mora da promeni pristup igri. Trebalo bi da gradi igru, a ne da sve pokušava da reši jednim udarcem. Ona mi deluje kao da je zbunjena, da ne kažem u panici", izjavio je Armenulić.

"Naravno, ne bi smela da odustaje, jer ona ima mnogo kvaliteta, koji su je doveli do prvog mesta. Ona se već duže vreme muči, a ja dobro znam kako to teško pada igračima. Servis joj je katastrofalan, kao i forma. To je obeshrabruje", dodaje on.
Poraz od malo poznate Melinde Cink u drugom kolu Sinsinatija samo je potvrdio da je osvajačica gren slem turnira i bivši reket Broj 1 u velikoj krizi koja traje. I traje...

Uprkos padu na 11. mesto WTA liste i tome što ove sezone nije osvojila turnir, Ana se ne odlučuje da promeni trenera, već je u dogovoru sa istim odlučila da promeni servis!? To joj je nekad bio jedan od najjačih aduta, a sada jedva uspeva da prebaci lopticu preko mreže...

"Nije mi jasno zašto su se odlučili na promenu načina serviranja jer je zbog toga potpuno izgubila koordinaciju pokreta. Ona je pre samo godinu dana bila jedna od najboljih serverki na svetu, a sada, ma, vidite i sami...", ocenjuje Armenulić.



"Roditelji se ljute na mene kad kritikujem"

On misli da je vreme da Ana promeni nešto drugo.

"Ana će morati da nađe pravog trenera, ozbiljnog stručnjaka koji bi se pozabavio njenim udarcima, pre svega servisom. Takođe joj je taktika loša pošto često izlazi na mrežu, a da pre toga ne izgradi poen. Prilično nerezonski... Ona sada nema ličnog trenera, već o njenoj formi brine 'Adidasov' stručnjak Sven Greneveld. Naravno, to nije dobro, pošto on nije stalno uz nju", kaže Armenulić.

Kao čovek koji je ceo život u tenisu, Armenulić smatra da bi Ana trebalo prvo da pozove...

"Preporučio bih joj dva stručnjaka. Na prvom mestu to je Hajnc Gintard, koji bi, po mom mišljenju, bio idealan za nju. Švajcarski stručnjak je od 1991. do penzije vodio Štefi Graf. Na drugom mestu je Karlos Rodrigez, koji je bio trener Žistin Enan", savetuje Armenulić, koji ističe da Anini roditelji nikako nisu i ne mogu da budu odgvorni za pad u karijeri svoje kćerke.

"Koliko ja znam, njena majka Dragana se izuzetno korektno ponaša i ne meša se u posao trenera, već joj služi najviše kao moralna podrška. Uopšte, njeni roditelji su ljudi na mestu i čini se da postoji problem sa izborom stručnog štaba. Ja kada kritikujem, umem da naljutim njene roditelje, ali verujte, ja navijam za Anu i želim joj sve najbolje", podvukao je Armenulić za kraj.

Ana je zbog jedne sudijske odluke na meču sa Melindom Cink došla na ivicu plača... To je očigledan pokazatelj da naša teniserka nema ni trunke samopouzdanja i da najveći broj grešaka, ishitrenih poteza u igri, za razlog ima to što Ana više ne veruje u svoje mogućnosti, koje su je dovele u krug osvajačica Rolan Garosa 2008. godine.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images, MN Press)

53Novosti o Ani - Page 3 Empty Re: Novosti o Ani Mon Aug 17, 2009 9:26 am

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

Nzm sta da kazim...ona bi trebala da zna da li joj trenutni trener odgovara ili ne....pa prema tomeona treba da odluci...

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

54Novosti o Ani - Page 3 Empty Re: Novosti o Ani Tue Aug 18, 2009 1:26 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

Ana igra ulični tenis
18. avgust 2009. | 08:12 | Izvor: Sportske.net

Novosti o Ani - Page 3 2qjlgeh Novosti o Ani - Page 3 Nq4jkl

Ani i Noletu možda i ne ide najbolje na terenu, ali dok ih u zemlji kritikuju zbog nešto lošijih rezultata, dotle se njihova popularnost širom sveta ne smanjuje. Ana Ivanović je ove nedelje promovisala Rodžer kup igrajući ulični tenis u Torontu, a Nole pokazivao svoje pevačke kvalitete.

Ana Ivanović je zajedno sa Karolinom Voznjacki izabrana za promoterku Rodžer kupa. Njih dve su igrale ulični tenis u Torontu, a sve u sklopu promocije turnira koji počinje danas. U prvom kolu turnira Ana će igrati protiv kvalifikantkinje Ribarikove. Ivanovićeva je inače postavljena za 11. nosioca na turniru u Torontu, dok je Jelena Janković postavljena za 5. nosioca i u drugom kolu će igrati protiv Peti Šnajder (u prvom je slobodna).

55Novosti o Ani - Page 3 Empty Re: Novosti o Ani Tue Aug 18, 2009 1:27 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

STADIUM - Mecevi pocinju u 11:00 po njihovom, odnosno u 17:00 po nasem vremenu...

Magdalena RYBARIKOVA (SVK) vs Ana IVANOVIC (SRB) - prvi mec po redu, pocetak u 17:00 po nasem vremenu...

56Novosti o Ani - Page 3 Empty Re: Novosti o Ani Tue Aug 18, 2009 2:56 pm

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

SRECNOOO! Very Happy

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

57Novosti o Ani - Page 3 Empty Re: Novosti o Ani Tue Aug 18, 2009 9:59 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

TORONTO: Ana preko trnja do pobede
Utorak, 18. avgust 2009. 19:26

Novosti o Ani - Page 3 5n42l4

Ana Ivanović je prošla put posut trnjem da bi stigla do drugog kola Rodžers kupa u Torontu.

Ona je posle ubedljivo izgubljenog prvog seta i "minusa" u drugom, uspela da smogne snage i savlada Magdalenu Ribarikovu - 2:6, 6:3, 6:2. Meč je trajao sat i 56 minuta.

Da je u lošoj formi, Ana je potvrdila na prethodnim turnirima ovog avgusta. U Los Anđelesu je ispala u trećem kolu od 17. teniserke sveta, Australijanke Samante Stosur, a zatim i u Sinsinatiju u drugoj rundi od 52. igračice sa WTA liste, Mađarice Melinde Cink.

I na startu takmičenja u Torontu je dugo delovalo da će se posrtanje drugog reketa Srbije nastaviti. Ali, nije. Ana je napravila preokret u prvom duelu u karijeri sa slovačkom teniserkom (47).

Ribarikova je u prvom setu, koji je trajao 36 minuta, realizovala tri od pet brejk lopti, a Ani nije dozvolila da uopšte dođe u priliku da joj oduzme servis - 6:2.

U tom periodu Ana nija imala loš procenat ubačenog prvog servisa (71), ali je imala izuzetno loš učinak kada ubaci prvi servis (48). Na deset drugih servisa osvojila je samo četiri poena.

Na početku drugog seta Ana je opet morala da spašava brejk loptu. I uspela je za 1:0, ali ne i za 2:1. Tada je duplom servis greškom omogućila Ribarikovoj da stekne brejk prednosti.

Ipak, Ivanovićeva je uspela odmah da uzvrati svojim prvim brejkom na meču - 2:2. Nedugo zatim napravila je i drugi 5:3, a onda na svoj servis došla do izjednačenja (39 minuta) - 6:3.

Uvodni gem trećeg seta trajao je šest minuta, a srpska teniserka je uspela da, na servis Ribarikove, osvoji gem što joj je bio četvrti uzastopni. I tu se nije zaustavila.

"Vezala" je ukupno sedam gemova za 4:0 u trećem setu. I tada je opet "popustila" i dozvolila Ribarikovoj da priđe na 2:4, a Slovakinja je propustila priliku da smanji "minus" na samo jedan gem. Jer, Ana se izborila za još jedan brejk, povela 5:3, a odmah zatim "zakucala" Magdalenu Ribarikovu - 6:3.

Ana Ivanović ima osam titula u karijeri, od kojih je jednu osvojila u Montrealu 2006 (Rodžers kup se naizmenično igra u Montrealu i Torontu). Prošle godine eliminisana je u trećem kolu od Austrijanke Tamire Pašek

Ona će u drugoj rundi igrati protiv Čehinje Luci Safarove, koja je savladala Kaju Kanepi iz Estonije - 6:4, 7:6.

Ana Ivanović i Luci Safarova igrale su dva puta do sada, a Srpkinja je oba puta bila uspešna, 2007. u Los Anđelesu, i 2008. na Rolan Garosu. Oba puta je Čehinji prepustila po tri gema.

Pored Ane, u Torontu učestvuje i Jelena Janković.

Ona je peti nosilac. Posle osvojenog turnira u Sinsinatiju, u Torontu će startovati od drugog kola. U sredu će joj protivnica biti iskusna, 30-godišnja Švajcarkinja Pati Šnider, koja je u prvom kolu pobedila Anabel Mediju Gariges iz Španije - 6:2, 6:1.

Džej Džej i Švajcarkinja, trenutno 20. na WTA listi, odigrale su četiri meča i rezultat je nerešen - 2:2. Pati Šnider je dobila poslednji, ove godine u Madridu.

Ukoliko savlada teniserku iz Švajcarske, Jelena bi u trećem kolu verovatno igrala protiv Viktorije Azarenke ili Kim Klajsters.


Nagrdani fond turnira je 2.000.000 dolara, a pobednici će pripasti 350.000.

(MONDO, foto AP)

58Novosti o Ani - Page 3 Empty Re: Novosti o Ani Wed Aug 19, 2009 3:18 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

Ana Ivanović: Najbolje što umem
Utorak, 18. avgust 2009. 22:15

Novosti o Ani - Page 3 34j6oms

Ani Ivanović je trebalo skoro dva sata da slomi otpor 20-godišnje Slovakinje, Magdalene Ribarikove, na startu Rodžers kupa u Torontu - 2:6, 6:3, 2:6.

Iako je ubedljivo izgubila prvi set, Ana je zadovoljna igrom, jer tvrdi da je u nastavku igrala najbolje što u ovom trenutku može.

"Osećala sam se veoma dobro od trenutka kada sam izašla na teren. Sve je bilo dobro, jedino što sam na početku meča igrala previše oprezno. Magdalena je dobra igračica i igrala je agresivno"
, izjavila je Ana Ivanović na konferenciji za novinare posle meča.

"U nastavku meča sam malo promenila stil igre, krenula sam agresivnije, onako kako radim na treninzima. Ispostavilo se da je to bila prava stvar. Veoma sam srećna, u drugom i trećem setu odigrala sam najbolje što umem"
, zaključila je 11. igračica sa ATA liste.

Ana Ivanović će u drugom kolu igrati protiv Čehinje Luci Safarove, koju je pobedila u oba dosadašnja meča.


(Beta, Foto: Guliver/Getty Images)

59Novosti o Ani - Page 3 Empty Re: Novosti o Ani Wed Aug 19, 2009 3:19 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

STADIUM

Lucie SAFAROVA (CZE) vs Ana IVANOVIC (SRB) - oko 03:00 po nasem vremenu...

60Novosti o Ani - Page 3 Empty Re: Novosti o Ani Thu Aug 20, 2009 1:30 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

TORONTO: Ana krenula, pa opet brzo stala
Cetvrtak, 20. avgust 2009. 10:03

Novosti o Ani - Page 3 141jbyw

Taman kada je pronašla pravi način za savlađivanje protivnica, Ana Ivanović je eliminisana sa Rodžers kupa u Torontu.

Srpska teniserka je posle teško izvojevane pobede nad Magdalenom Ribarikovom pucala od samopouzdanja zbog agresivne igre koja je donela rezultat, ali ju je Lusi Safarova zaustavila već u drugoj rundi takmičenja - 3:6, 7:5, 6:3.

Ivanovićeva, koja je bila postavljena za 11. nosioca, pružila je nešto žešći otpor samo na startu meča, ali je njena vršnjakinja iz Češke u nastavku u potpunosti preuzela inicijativu.

Ana je imala svoje šanse za preokret, ali je od sedam brejk lopti iskoristila tek tri, dok je protivnici četiri puta prepustila svoj gem na svoj servis.

Nešto slabiji servis (56 odsto uspešnosti), uz čak pet duplih grešaka, uslovili su ranu eliminaciju srpske teniserke sa turnira u Kanadi.

Safarova, koja je do glavnog žreba stigla kroz kvalifikacije, u trećem kolu igraće protiv Kineskinje Ži Ženg, koja je iznenadila osmu "kosturašicu" Karolinu Voznijacki - 7:5, 6:3.

Srbija je u Torontu tako ostala samo sa jednom predstavnicom, Jelenom Janković, koja je u drugom kolu bila bolja od Peti Šnider.

Nagradni fond turnira u Torontu je dva miliona dolara.

(MONDO)

61Novosti o Ani - Page 3 Empty Re: Novosti o Ani Thu Aug 20, 2009 4:27 pm

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

Bezveze......bas joj ne ide tenis u poslednje vreme.....kmeee

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

62Novosti o Ani - Page 3 Empty Re: Novosti o Ani Fri Aug 28, 2009 5:08 pm

..tica..

..tica..
Mod
Mod

Ana: Nikada se neću predati!
Srpska teniserka već stigla u Njujork, željna da na US openu prekine crnu seriju rezultata. Nema šanse da se predam i kada mi ide loše, moj uzor u tome je Monika Seleš, tvrdi Ana



Srpska teniserka Ana Ivanović među prvima je stigla u Njujork, željna da na US openu dokaže da nije izgubljena za beli sport! Ona je već viđena kako trenira na Flašing Medouzu, i to na „grendstendu", trećem stadionu po veličini na kompleksu.

Uprkos očajnim rezultatima u dosadašnjem delu sezone, Ana kaže da se nikada neće predati i da je po tom pitanju njena inspiracija Monika Seleš.

- Moja najveća snaga je to što se nikada ne predajem! Možda neću uspeti da pobedim, ali nikada neću odustati kada gubim. Moj uzor u tome je Monika Seleš, koja se iz sve snage borila za svaki poen. I što se tiče moje igre, ima mnogo toga na čemu bi trebalo da poradim. Trudim se i mislim da se vidi napredak, ali da bi sve došlo na svoje mesto potrebno je da prođe neko vreme - odlučna je Ivanovićeva, koja u ovoj godini nije uspela da osvoji nijedan turnir.


Svi sem Tipse nosioci

Četvoro srpskih tenisera našlo se na listi nosilaca za US open. U ženskoj konkurenciji prvo mesto je pripalo Dinari Safinoj, dok je Jelena Janković peti, a Ana Ivanović 11 nosilac. Kod jačeg pola glavni „kosturaš„ je lider ATP liste Rodžer Federer. Novak Đoković je postavljen za četvrtog nosioca, a drugi muški reket Srbije Viktor Troicki za tridesetog, dok Janko Tipsarević jedini nije nosilac.

Glavni žreb za Otvoreno prvenstvo SAD biće održan danas sa početkom u 18 časova u Njujorku. Pobednicima u obe konkurencije pripada nagrada od 1,6 miliona američkih dolara.


Pošto je ranije prekinula saradnju sa ličnim trenerom Krejgom Kardonom, a potom i sa fitnes stručnjakom Skotom Bernsom, Beograđanka se vratila u kamp „Adidasa", koji vode Sven Greneveld i Daren Kejhil. Jedna od najlepših sportistkinja sveta trenutno ima malih problema sa povredom butnog mišića, ali i pored toga vredno vežba na vrelom njujorškom suncu pod budnim okom „Adidasovih" stručnjaka.

Pored Ane, u Njujork polako stiže i ostatak velike srpske teniske kolonije. Prošlogodišnji polufinalista Novak Đoković stigao je u Njujork nakon poraza u borbi za titulu mastersa u Sinsinatiju.

- Sve u svemu, bila je to odlična nedelja za mene, iako sam izgubio u finalu. Pokušaću da, uz pomoć novog trenera Toda Martina, radim u Njujorku pred US open na određenim aspektima igre. Tu, pre svega, mislim na bolji pristup igri, to jest većoj agresivnosti. Ako uspem u tome, mislim da mogu daleko da doguram u Njujorku - nada se finalista Otvorenog prvenstva SAD od pre dve godine.

U Velikoj jabuci uveliko treniraju Viktor Troicki i Nenad Zimonjić, a danas se očekuje i dolazak trećeg reketa Srbije Janka Tipsarevića, koga je u drugom kolu turnira kategorije 250 u Nju Hejvenu porazio Rumun Viktor Hanesku. Ne bi trebalo zaboraviti ni na Bojanu Jovanovsku, koja je prva počela borbe na vrelim terenima Flašing Medouza, ali u kvalifikacijama singla, gde je zabeležila trijumf u prvom kolu.

63Novosti o Ani - Page 3 Empty Re: Novosti o Ani Mon Aug 31, 2009 3:27 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

30. avgust 2009. | 19:01
Ana: "Imam poverenja u sebe"

Bivša svetska teniserka broj jedan Ana Ivanović, pokazala je spektakularnu formu prošle godine, ali ove sezone nije uspela da zablista, tako da se trenutno nalazi na 11. mestu WTA liste. Srpkinja nije uspela da osvoji turnir još od oktobra 2008, a od finala Indijan Velsa u martu na svakom koraku je prate pehovi.

Odbrana titule na Rolan Garosu završila se u 4. kolu, dok je i na Vimbldonu okončala učešće u osmini finala zbog povrede.

“Možda sam i napravila neku grešku, pošto sam odgovore za lošu igru tražila na pogrešnim mestima”, rekla je Ivanovićeva.


Posle četvoromesečne saradnje sa Kregom Kardonom, Ivanovićeva se sa Amerikancem rastala u junu i sada ponovo radi sa Svenom Grenefeldom, kao i sa Darenom Kejhilom, bivšim trenerom Andrea Agasija.

“Želim da sve u mojoj igri bude savršeno, ali to je nemoguće”, kaže Ana, koja na US Openu nikada nije prošla četvrtu rundu.

“Kad god pokušam da igram perfektno, zaustavim sebe.”

Nestabilan servis i nemogućnost nametanja protivnicama snažnim forhendom do sada su Ivanovićevoj samo pravili probleme.

Ovoga puta, devojka koja je prošle godine bila na prvom mestu WTA, najviše želi da dočeka drugu nedelju US Opena, ali je više fokusirana na dugoročne planove.

“Našla sam put koji želim da pratim. Unela sam mnogo novina u svoju igru, mislim da mi to prija i imam puno poverenje u sebe.”


Uprkos rezultatima koji ne prate njen potencijal, Ivanovićeva uspeva da ostane pribrana i nađe vremena i za sebe, pored svakodnevnog programa ispunjenog tenisom. Mlada Srpkinja i zvanično je proglašena za najseksipilniju sportistkinju na planeti prošle godine, dok je njen vebsajt posećeniji od prezentacije. Marije Šarapove i ostalih žena koje mnogi ne prate samo zbog umeća vitlanja reketom.

Ipak, Ana nije samo lepo lice. Srpska teniserka deo slobodnog vremena provodi obilazeći knjižare i čitajući Frojda, kojeg citira kao omiljenog psihologa. Dobra vest je i da Ivanovićeva zna tačno šta joj treba da se vrati na mesto broj jedan - ali ne uvek kada je na terenu.

“Kada ne igram, znam sve i svima mogu da objasnim kako stvari treba da stoje i šta treba da se radi. Ali onda izađem na teren, gde sam pod pritiskom i često ne mogu da se skoncentrišem, sve analiziram i počnem da sumnjam u sebe”
, dodaje Ivanovićeva.

Kako će naučiti da se suoči sa stresom?

“To još uvek pokušavam da utvrdim”, zaključuje Ana sa osmehom.

64Novosti o Ani - Page 3 Empty Re: Novosti o Ani Tue Sep 01, 2009 9:20 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

Louis Armstrong Stadium - 11:00 Start, odnosno u 17:00 po nasem vremenu...

Ana Ivanovic(SRB)[11] vs. Kateryna Bondarenko(UKR) - ne pre 00:00 po nasem vremenu...

65Novosti o Ani - Page 3 Empty Re: Novosti o Ani Wed Sep 02, 2009 5:20 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

Ana Ivanovic SRB (11) vs Kateryna Bondarenko UKR - 6:2, 3:6, 6:7(7:9)

Sponsored content



Back to top  Message [Page 3 of 3]

Go to page : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum