Novak Djokovic forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Novak Djokovic forum

You are not connected. Please login or register

Biografija

4 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Biografija Empty Biografija Sat Jun 27, 2009 1:26 pm

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

Rafael Nadal je rođen u Manakoru, Majorka, kao sin Sebastijana Nadala i Ane Marije Parera. Ima mlađu sestru koja se zove Marija Isabel. Njegov stric, Migel Anhel, penzionisani je profesionalni fudbaler, koji je svojevremeno igrao za FK Majorka, FK Barselona i špansku fudbalsku reprezentaciju. [1] Nadal je vatreni navijač FK Majorka i Real Madrida.[2] Njegov drugi stric, Toni Nadal, bio je i sam teniser, pokazao je trogodišnjem Nadalu kako se igra tenis, i od tada ga trenira.[3] Toni je verovao da je Nadal prirodan talenat za tenis, dok je Nadal više želeo da igra fudbal.[4] Kada je Nadal imao pet godina, počeo je dvaput nedeljno da odlazi u lokalni teniski klub da trenira, a sa osam godina bio je napadač koji obećava, trenirajući u lokalnom fudbalskom klubu. Sa osam godina, osvojio je regionalno tenisko takmičenje za dečake ispod 12 godina. Sa 12 godina, Nadal je osvajao razna juniorska teniska takmičenja u Španiji i Evropi, a istovremeno je trenirao i fudbal. Međutim, Nadalov otac je naterao svog sina da bira između fudbala i tenisa, kako njegovo obrazovanje ne bi trpelo. Rafa je izabrao tenis.

Kada je Nadal imao 14 godina, Španska teniska federacija je insistirala da Nadal napusti Majorku i preseli se u njihov teniski kamp u Barseloni, kako bi više trenirao i napredovao. Nadalovi roditelji i stričevi odbili su ovaj zahtev, što znači da je Nadal dobijao manje finansijske podrške od ŠTF, tako da je Rafaelov otac Sebastijan morao sam da pokrije sve troškove. Sa 16 godina, Nadal je dospeo na listu Top 50 najboljih tenisera sveta.
Rafael „Rafa“ Nadal Parera (šp. Rafael Nadal Parera; rođen 3. juna 1986. u Manakoru, Majorka, Španija) je španski teniser. Bio je br. 2 na ATP listi najboljih svetskih tenisera (rekordnih 158 nedelja) i jedini posle Borisa Bekera kome je to uspelo u tinejdžerskim godinama. Od 18. avgusta 2008. nalazi se na 1. mestu ATP liste.

Od aprila 2005. do maja 2007. godine, napravio je rekord od 81 vezanih dobijenih mečeva na šljaci, pre nego što je Rodžer Federer pobedio u finalu Masters turnira u Hamburgu. Nadal je nepobediv na Rolan Garosu, pobedivši u svih 28 mečeva i sva četiri turnira u Parizu na kojima se takmičio (2005—2008). Zbog ovih dostignuća na šljaci, Nadal se smatra najvećim teniserom na šljaci ikada.

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

2Biografija Empty Re: Biografija Fri Jul 03, 2009 7:22 pm

naopaka bajka

naopaka bajka
Admin
Admin

Impresivno, impresivo...

Svaki put crknem od smeha kad on krene da govori engleski Smile

3Biografija Empty Re: Biografija Fri Jul 03, 2009 7:25 pm

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

Hahaha i ja...i onda na pola intervjua pocne da prica spanski...haha

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

4Biografija Empty Re: Biografija Fri Jul 03, 2009 7:33 pm

naopaka bajka

naopaka bajka
Admin
Admin

To mu je mana... kada je vec svetski teniser treba i engleski da nauci... mada ja volim i spanski Smile

5Biografija Empty Re: Biografija Fri Jul 03, 2009 7:46 pm

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

Pa trudi se...cak mislim da ga je skoro usavrsio,ali ranije je bilo uzasno...i ja obozavam spanski..

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

6Biografija Empty Re: Biografija Fri Jul 10, 2009 8:45 pm

Federer's_fan


Prvi put cujes za Noleta
Prvi put cujes za Noleta

ma federer je najbolji

7Biografija Empty Re: Biografija Fri Jul 10, 2009 9:08 pm

Zlica_opakica

Zlica_opakica
Prvi put cujes za Noleta
Prvi put cujes za Noleta

Ja sam njegov veeeliki fan, Nadalov naravno Smile

8Biografija Empty Re: Biografija Sat Jul 11, 2009 1:24 am

naopaka bajka

naopaka bajka
Admin
Admin

znaaaam.... a sada znaju i ostali clanovi... Smile samo nam ti budi redovan fan i sve ce biti ok Smile

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Similar topics

-

» Biografija
» Biografija
» Biografija
» Biografija
» Biografija

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum