Novak Djokovic forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Novak Djokovic forum

You are not connected. Please login or register

Novosti o Jeleni

5 posters

Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Go down  Message [Page 2 of 3]

26Novosti o Jeleni - Page 2 Empty Re: Novosti o Jeleni Sat Aug 15, 2009 3:22 pm

..tica..

..tica..
Mod
Mod

SRECNOOOOOOOOOOOOOOO...!!!!!:d

27Novosti o Jeleni - Page 2 Empty Re: Novosti o Jeleni Sun Aug 16, 2009 12:40 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

SINSINATI: Jelena kroz dramu do finala
Nedelja, 16. avgust 2009. 09:16

Novosti o Jeleni - Page 2 2h80aht

Uoči turnira po SAD, Jelena Janković je promenila način ishrane i "bacila" se na dijetu. Ali, ostala je gladna pobeda, pa je počela da ih niže na turniru u Sinsinatiju.

Džej Džej se plasirala u finale tog turnira posle dramatičnog duela sa Ruskinjom Elenom Dementijevom i pobede od 2:1 (7:6, 0:6 i 7:6). U finalu će igrati protiv druge Ruskinje, Dinare Safine, koja je sa 2:0 (6:2, 6:0) savladala Italijanku Flaviju Penetu.


Meč Jelene Janković i Dementijeve trajao je gotovo tri sata i bio je prepun obrta.

U poslednjem setu, najpre je Jelena imala četiri meč lopte, a u taj-brejku Dementijeva je propustila čak šest prilika da reši meč u svoju korist! Ipak, Jelena je uspela da se iščupa i na kraju je dobila odlučujući set sa 8:6 u taj-brejku.

"Ne mogu da verujem da sam dobila ovaj meč", izustila je Jelena posle pravog hičkokovskog raspleta.

Jelena je do sada igrala pet mečeva sa Safinom, a ima dve pobede. U poslednja dva duela, Jelena je oba izgubila - prošle godine u Los Anđelesu i na Olimpijskim igrama u Pekingu.

Safina je rutinski, lagano stigla do svog osmog finala u 14 turnira koliko je odigrala ove godine. "Osećam se sve bolje. Kada sam kročila na teren osetila sam puno samopouzdanja i vere u sebe", rekla je Safina.

Peneta je mogla samo da čestita mnogo boljoj suparnici, ali ne treba mnogo da žali. Jer, u ponedeljak će postati prva Italijanka koja će ući među 10 najboljih teniserki na svetu.

Pobednica turnira u Sinsinatiju dobija 350.000, a drugoplasirana 175.000 dolara.

(MONDO)



Bravo, Jeco!
Srecno protiv Dinare Safine! cheers Novosti o Jeleni - Page 2 177131

28Novosti o Jeleni - Page 2 Empty Re: Novosti o Jeleni Sun Aug 16, 2009 12:43 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

STADIUM
Dinara SAFINA (RUS) vs Jelena JANKOVIC (SRB) - Not Before 4:00 PM po njihovom vremenu, odnosno 22:00 po nasem...

Srecno, Jeco! cheers Novosti o Jeleni - Page 2 177131

29Novosti o Jeleni - Page 2 Empty Re: Novosti o Jeleni Mon Aug 17, 2009 1:30 am

..tica..

..tica..
Mod
Mod

SINSINATI: Šampionka Jelena!
Ponedeljak, 17. avgust 2009. 00:16

Kao što je i sama Jelena Janković izjavila, prošlo je mnogo vremena otkako je poslednji put igrala ovako važan meč.

Kakvu je partiju pružila protiv Dinare Safine, trenutno prve igračice sveta, Jelena će na US openu i turnirima u drugom delu sezone ponovo biti svrstana u najuži krug favorita za titule.

Srpska teniserka osvojila je turnir WTA Premijer kategorije u Sinsinatiju, savladavši Safinu rezultatom 6:4, 6:2 za sat i 25 minuta.

Jankovićeva je "pokupila" i svoj najvredniji ček u 2009. godini, koji glasi na 350.000 dolara.

Njoj je ovo jedanaesta titula u karijeri, ali tek druga ove godine. Ili prva važna titula, pošto je jedinu pre Sinsinatija osvojila na minornom turniru u Marbelji.

Ako ne računamo taj turnir, najveći uspeh joj je bilo polufinale Pariza, još u februaru, kada je poražena od Ameli Morezmo.

Ali u duelu sa Safinom pokazalo se da Jelena nije pričala koješta, kada je poručila da se opet oseća lagano i da joj se vratila želja za tenisom. U duelu sadašnje i bivše "broj jedan" - od kojih nijedna nema u kolekciji trofej sa Grend slem turnira - Ruskinja u nedelju nije imala šta da traži.

U "vinerima" je bilo 18:18, ali u neiznuđenim greškama 16:29. Jelena je bila precizna na prvi servis u čak 66 odsto slučajeva.

"Džej Džej" napravila je prvi brejk za vođstvo od 2:1 i to joj je bilo dovoljno za osvajanje seta, pošto je na svoj servis osvajala gemove kao da je sa druge strane 101, a ne prva na svetu.

Drugi set počela je sa dva brejka i prednošću od 3:0, Safina je smanjila na 3:2 i dala sebi tračak nade, međutim, Jelena je posle lekarskog tajm-auta (bol u kolenu) nanizala još tri gema i slavljenički podigla ruke u vazduh!

"Prošlo je mnogo otkako sam bila deo ovakvog finala. Zato mi je drago što sam uspela da odigram na visokom nivou. Bila sam koncentrisana od početka, morala sam da budem i zbog vetra koji je duvao. Polufinale (protiv Dementijeve) je takođe bilo teško, hvala publici koja me je bodrila", izjavila je Jankovićeva neposredno posle meča.

Da je za koji dan ne čeka nastup na podjednako važnom turniru u Torontu, a kroz dve nedelje i početak US opena - mogla bi da "pošteno" proslavi.

30Novosti o Jeleni - Page 2 Empty Re: Novosti o Jeleni Mon Aug 17, 2009 9:30 am

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

Jjejejejejjejej!!!! Svaka cast!!!! MNogo mi je dragooo!!!
Ticooooo!!!! Jel si i ti srecna??

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

31Novosti o Jeleni - Page 2 Empty Re: Novosti o Jeleni Mon Aug 17, 2009 11:24 am

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

Džej Džej: Opet dolazi moje vreme Ponedeljak, 17. avgust 2009. 09:31


Jelena Janković je osvojila 11. titulu u karijeru, dodala 350.000 dolara na bankovni račun i popela se za jedan stepenik na WTA listi (sada je četvrta).

Do trofeja u Sinsinatiju stigla je posle trijumfa u finalu nad Dinarom Safinom - 6:4, 6:2. To je bila njena prva pobeda u karijeri nad aktuelnom prvom teniserkom sveta u tom trenutku.

Jelenu je sa tribina bodrio otac Veselin, koji nije čest gledalac na njenim mečevima. Majka Snežana se oporavlja od operacije i nije mogla da bude uz ćerku u Sinsinatiju.

"Želela sam da je učinim srećnom. To mi je bilo važno", poručila je najbolja srpska teniserka posle pobede.

"Mom ocu je teško da gleda, mnogo se nervira", dodala je Džej Džej.

Kada je na konferenciji za medije posle finala jedan fotoreporter rekao Jeleni da joj je otac u tom trenutku u baru i da nazdravlja, ona se nadovetala rečima:

"Verovatno se malo opušta. U tome nema ništa loše".

Jankovićeva se i u trenucima slavlja prisetila neprijatnih momenata iz bliske prošlosti.

"Bila sam rasejana zbog stvari van terena. Emotivna sam osoba i nisam uspevala da se fokusiram na igru. To me je obuzimalo", nastavila je Jelena priču o majci, a zatim se vratila na uspeh u Sinsinatiju:

"Uživala sam u tenisu... Srećna sam jer sam se vratila i srećna sam zbog mame".

Savladala je prvu teniserku sveta, ali će ostati upamćena i njena pobeda u polufinalu nad Elenom Dementijevom (7:6, 0:6, 7:6). Pre Ruskinja, pobedila je i Sibil Bamer, koja je prethodno eliminisala Serenu Vilijams...

"Ove pobede su važne i zbog samopouzdanja pred US open. Podižem nivo forme, igrala sam sve bolje iz meča u meč i vratila sam se u grupu najboljih svetskih teniserki. U prvom delu sezone nisam igrala dobro, zato sam rekla sebi 'Idem ispočetka'. Dolazi moje vreme, volim da igram na tvrdim podlogama. Dobro se krećem, ponovo sam pozitivna i ponovo donosim zanimljive stvari tenisu", zaključila je Jelena Janković

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

32Novosti o Jeleni - Page 2 Empty Re: Novosti o Jeleni Mon Aug 17, 2009 1:05 pm

..tica..

..tica..
Mod
Mod

Naravno da jesam...bas mi je drago zbog nje...Very Happy jer je dosta vremena proslo od kad je osvojila poslednju titulu...Very Happy

33Novosti o Jeleni - Page 2 Empty Re: Novosti o Jeleni Mon Aug 17, 2009 1:25 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

BRAVO, JECO!
SVAKA CAST, KRALJICE NASA!!! Very Happy Novosti o Jeleni - Page 2 177131

34Novosti o Jeleni - Page 2 Empty Re: Novosti o Jeleni Mon Aug 17, 2009 7:19 pm

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

I meniiiii!!!!!!! Napokon se vracaaaa u igruuu!!! Novosti o Jeleni - Page 2 411314

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

35Novosti o Jeleni - Page 2 Empty Re: Novosti o Jeleni Wed Aug 19, 2009 3:19 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

GRANDSTAND - Mecevi pocinju u 11:00 po njihovom, odnosno u 17:00 po nasem vremenu...

Patty SCHNYDER (SUI) vs Jelena JANKOVIC (SRB) - 3. mec po redu, pocetak oko 20:00 po nasem vremenu...

Srecno, Jeco! cheers Novosti o Jeleni - Page 2 177131

36Novosti o Jeleni - Page 2 Empty Re: Novosti o Jeleni Thu Aug 20, 2009 1:34 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

TORONTO: Jelena u seriji, na redu je Kim
Cetvrtak, 20. avgust 2009. 00:32

Novosti o Jeleni - Page 2 2e0l2qg

Jelena Janković, šampionka iz Sinsinatija prošle nedelje, nastavila je da niže uspehe.

Na startu Rodžers kupa u Torontu (nagradni fond dva miliona dolara), Jelena je sa 2:0 u setovima (7:5, 6:4) savladala iskusnu Švajcarkinju Pati Šnider posle jedan sat i 40 minuta igre.

Ovo je bio njihov peti međusobni duel i sada srpska teniserka vodi u pobedama - 3:2.

Jelena je dobila prvi set 7:5, a drugi je bio pun preokreta. Pri rezultatu 2:2, Džej Džej koristi prvu brejk šansu i prelazi u vođstvo, ali već u sledećem gemu Pnider pravi ribrejk. Odmah potom, Jelena ponovo uzima servis protivnici i to bez izgubljenog poena za 4:3.

U narednom gemu, Jelena je servirala i mučila se da ga osvoji, ali je ipak uspela i napravila je solidnu prednost - 5:3. Šnider je potom uspela da izbori ostanak u meču, iako je Jelena imala 40:40.

Jelena, međutim, ne bi bila Jelena da ne napravi dramu. Pati Šnider je povela sa 0:30, ali je srpska teniserka uspela da se iščupa i zabeleži trijumf.

Jankovićeva je u Torontu mogla da se sastane sa dve teniserke koje je savladala na putu do titule u Sinsinatiju, ali su obe eliminisane u drugom kolu!

Umesto reprize duela sa Viktorijom Azarenkom, Jelena će se u osmini finala sastati sa Kim Klajsters, povratnicom na WTA Tur. Belgijanka je u sredu izbacila Azarenku rezultatom 2:1 (7:5, 4:6, 6:1).

"Uklonjena" je i Dinara Safina, kao moguća rivalka u četvrtfinalu. Najbolja teniserka sveta i prvi nosilac turnira doživela je šok u susretu sa Francuskinjom Aravan Rezai - 6:3, 2:6, 4:6!

Ana Ivanović će se posle "kam-beka" u duelu sa Slovakinjom Ribarikovom sastati sa Čehinjom Lusi Šafarovom, devojkom tenisera Tomaša Berdiha.

Njihov duel je poslednji na Centralnom stadionu, što znači da će početi tek oko tri sata izjutra u četvrtak po centralnoevropskom vremenu.

Anu bi u slučaju pobede čekala Kineskinja Đie Ženg, koja je doprinos "seči favorita" dala pobedom nad Karolinom Voznijački - 7:5, 6:3.

Sa turnira su ranije ispale Venus Vilijams, od Katerine Bondarenko, kao i Svetlana Kuznjecova, od Samante Stosur.

U narednu rundu plasirala se Marija Šarapova, koja je savladala Austrijanku Sibil Bamer sa 2:0 u setovima (6:3, 7:6).

(MONDO)



Bravo, Jeco!
Srecno protiv Kim Klajsters! cheers Novosti o Jeleni - Page 2 177131

37Novosti o Jeleni - Page 2 Empty Re: Novosti o Jeleni Thu Aug 20, 2009 1:35 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

STADIUM - Mecevi pocinju u 11:00 po njihovom, odnosno u 17:00 po nasem vremenu...

Kim CLIJSTERS (BEL) vs Jelena JANKOVIC (SRB) - oko 03:00 po nasem vremenu...

Srecno, Jeco! cheers Novosti o Jeleni - Page 2 177131

38Novosti o Jeleni - Page 2 Empty Re: Novosti o Jeleni Thu Aug 20, 2009 4:26 pm

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

Mislim da ce je lako dobiti,msm dobila je i Dementijevu i Safinu....ako tako dobro bude igrala nece biti problema....

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

39Novosti o Jeleni - Page 2 Empty Re: Novosti o Jeleni Thu Aug 20, 2009 5:25 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

Tennis_queen wrote:Mislim da ce je lako dobiti,msm dobila je i Dementijevu i Safinu....ako tako dobro bude igrala nece biti problema....


Uh, nadam se... ali do sada su igrale 6 puta i Kim vodi 6:0... tako da mislim da ce biti tezak mec, ali Jeca u poslednje vreme igra dobro, tako da se nadam da ce biti ishod kakav zelimo... Smile

40Novosti o Jeleni - Page 2 Empty Re: Novosti o Jeleni Thu Aug 20, 2009 8:12 pm

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

Jao videcemo...ma bice sve OK!!! =]]

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

41Novosti o Jeleni - Page 2 Empty Re: Novosti o Jeleni Fri Aug 21, 2009 3:22 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

TORONTO: Džej Džej srušila i bivšu kraljicu
Petak, 21. avgust 2009. 09:59

Novosti o Jeleni - Page 2 V144524p0

Jelena Janković je nastavila uspešan niz, jer je u trećem kolu turnira u Torontu savladala Belgijanku Kim Klajsters i izborila plasman u četvrtfinale.

Srpska teniserka je do trijumfa stigla posle preokreta (1:6, 6:3, 7:5) protiv nekada najbolje igračice sveta, koja se posle porođaja nedavno na velika vrata vratila belom sportu.


Jankovićeva, koja je u Kanadi postavljena za petog nosioca, za plasman u polufinale igraće protiv Ruskinje Alise Klejbanove.


Klejbanova je ulazak među osam najboljih teniserki izborila pobedom protiv Francuskinje Aravan Rezai (6:3, 6:4).

Džej Džej i četiri godine mlađa Klejbanova do sada se nisu sastajale u karijeri. Ruskinja, koja do sada nije osvojila nijedan WTA turnir, na listi najboljih teniserki zauzima 36. mesto.

Pored Janković i Klejbanove, u četvrtfinale turnira u Torontu, čiji je ukupni nagradni fond dva miliona dolara, igraće još Samanta Stosur - Elena Dementijeva, Serena Vilijams - Lusi Safarova, kao i Marija Šarapova - Agnješka Radvanska.

(MONDO)



Bravo, Jeco!
Srecno protiv Alise Klejbanove! cheers

42Novosti o Jeleni - Page 2 Empty Re: Novosti o Jeleni Fri Aug 21, 2009 3:23 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

STADIUM - Mecevi pocinju u 11:00 po njihovom, odnosno u 17:00 po nasem vremenu...

Alisa KLEYBANOVA (RUS) vs Jelena JANKOVIC (SRB) - ne pre 01:30 po nasem vremenu...


Srecno, Jeco! cheers Novosti o Jeleni - Page 2 177131

43Novosti o Jeleni - Page 2 Empty Re: Novosti o Jeleni Sat Aug 22, 2009 12:55 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

TORONTO: Kraj serije Jelene Janković
Subota, 22. avgust 2009. 09:20

Novosti o Jeleni - Page 2 V6q8mg

Dođe kraj i seriji pobeda Jelene Janković.

U četvrtfinalu Rodžers kupa u Torontu, srpska teniserka poražena je od Ruskinje Alise Klejbanove sa 2:1 u setovima.

Prvi set Jelena je dobila u taj-brejku (8:6), drugi je izgubila, takođe u tajk-brejku (7:9), a odlučujći treći, Ruskinja je dobila ubedljivo - 6:2. Meč je trajao 197 minuta.


Klejbanova, koja je 36. teniserka sveta, odlično je servirala tokom većeg dela meča, ali je Jelena prva uspela da uzme servis protivnici i povede 4:3. Ruskinja je odmah uzvratila, a obe su još po jednom u prvom setu osvajale servis protivnice.

Taj-brejk je krenuo vrlo loše po Jelenu. Ruskinja je povela čak sa 4:0, ali se Džej Džej pribrala i uspela je da smanji na 5:3. U dramatičnom raspletu, Jelena je, bodrena sa tribina i od svog dečka Mlađana Janovića, osvojila prvi deo igre.

Drugi set počeo je bolje po 20-godišnju Ruskinju, koja je brzo povla sa 2:0. Međutim, Jelena uspela da se povrati, ali Klejbanova ponovo dolazi do prednosti.

I drugi set imao je dramatičan rasplet. Jelena je nekako uspela da se iščupa i dođe na 5:5, a potom je povela 6:5 i imala gem koji ju je vodio u polufinale.

Ali, Ruskinji se još igralo.

Ponovo taj-brejk, koji je počeo potpuno suprotno od prvog. Sada je Jelena povela 2:0, ali je Klejbanova stigla do 3.3. Srpska teniserka je počela da greši i poklanja Ruskinji poene i na kraju taj set.

U odlučujućem setu, rasterećena Klejbanova iskoristila je svaku šansu za osvajanje poena, a Jelena je išla iz greške u grešku. Poraz je bio neminovan.

U polufinalu Klejbanova će igrati protiv zemljakinje Marije Šarapove, koja je dobila Poljakinju Agnješku Radvansku sa 2:0 u setovima (6:2, 7:6), a u drugom polufinalu igraju Elena Dementijeva (Rusija) i Serena Vilijams.

Ruskinja je pobedila Samanta Štosur iz Australije sa 2:1 u setovima (6:7, 6:1, 6:3), dok je Serena nadigrala Čehinju Lusi Šafarovu - 6:3, 6:2.


(MONDO)

44Novosti o Jeleni - Page 2 Empty Re: Novosti o Jeleni Sat Aug 22, 2009 12:56 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

Džej Džej: Sudije, u šta gledate?
Subota, 22. avgust 2009. 11:27

Novosti o Jeleni - Page 2 G10

Jelena Janković je u vrlo dobroj formi, ali ju je na putu do novog uspeha na turniru u Torontu zaustavila 20-godišnja Ruskinja Alisa Klejbanova.

Meč koji je trajao neverovatnih 197 minuta i koju svetski mediji opisuju kao "epsku bitku", srpska teniserka izgubila je posle tri seta, od kojih su prva dva odlučena u taj-brekovima.

Pobednica Sinsinatija nije bila bila previše razočarana posle poraza, ali je istakla da je bilo dosta grešaka sudija i da to ne bi smelo da se događa, pogotovo ne u završnoj fazi turnira.

"Bilo je dosta loših procena sudija. Na ovom stepenu takmičenja, ne bi smelo da bude toliko previda. Bilo je to previše", rekla je Jelena.

Za ovu ocenu, srpska teniserka imala je podlogu u prvom setu koji je umalo izgubila zbog loše procene linijskog sudije. Jelena je potom zatražila čelendž koji je potvrdio da je u pravu, a sudija je, valjda, pocrveneo, jer je i sa tribina bilo jasno da je poen bio za srpsku teniserku.

Serija grešaka sudija poremetila je Jeleninu koncetraciju. "U nekim trenucima je sve izgledalo bezveze i smešno. Nisam znala šta se dešava. Nisam igračica koja se mnogo poziva na snimak, ali u prvom setu sam tražila čelendž i bila sam u pravu. Da to nisam učinila, izgubila bih prvi set", dodala je.

"Kada ima toliko grešaka, to deluje frustrirajuće. Svaki put kada je loptica bila blizu linije, imate dilemu - tražiti čelendž ili ne. Ali, šta da se radi. Tako je kako je. Dala sam sve od sebe".


Njena protivnica složila se da je bilo nekih grešaka sudija, ali je stala u njihovu odbranu.

"U nekim trenucima bilo im je teško da procene. Odigrale smo toliko 'tesnih' udaraca, toliko blizu linija da je za čovekovo oko bilo nemoguće da uhvati gde je loptica zaista pala. Bilo je dosta elektronike danas. I meni je bilo teško da vidim gde su neke loptice pale", rekla je Klejbanova.

Ruskinja je dodala da je to bio mnogo teži meč sa mentalne, nego sa fizičke strane.

"Fizički, nisam umorna. Bila je ovo psihološka borba. Kada u meču ima toliko važnih poena, kada je svaka loptica odlučujuća, kada se 'igra na nož', to stvarno utiče na mozak", rekla je 20-godišnja Moskovljanka, kja će se u polfinalu turnira u Torontu sastati sa zemljakinjom Marijom Šarapovom.

(MONDO)

45Novosti o Jeleni - Page 2 Empty Re: Novosti o Jeleni Sat Aug 22, 2009 3:10 pm

..tica..

..tica..
Mod
Mod

Krivo mi je sto je izgubila...sta da se radi...
ali Jeca se vraca u formu,to je ocigledno...Very Happy

46Novosti o Jeleni - Page 2 Empty Re: Novosti o Jeleni Sun Aug 23, 2009 12:53 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

I meni je zao... Sad ali gledano sa druge strane, sada ce imati vise vremena da se odmori do US Opena i da bude potpuno spremna...

47Novosti o Jeleni - Page 2 Empty Re: Novosti o Jeleni Tue Aug 25, 2009 6:49 pm

..tica..

..tica..
Mod
Mod

JJ: Opet mogu sve na terenu
Utorak, 25. avgust 2009. 15:45

Jelena Janković u odličnom raspoloženju očekuje ponedeljak i početak US opena, turnira na kojem je prošle godine stigla do finala i izgubila od Serene Vilijams.

Pre deset dana u Sinsinatiju je osvojila prvu veliku titulu ove godine, dok je u Torontu ispala od Alise Klejbanove u četvrtfinalu.

Razlog što tamo nije ostvarila bolji plasman krije se u umoru od meča sa Kim Klajsters, u kojem je posle izgubljenog prvog seta uspela da pobedi.

"Sa Klajsters sam odigrala jedan od najboljih mečeva godine. Kim dugo nije bila u takmičarskom pogonu, ali te noći je igrala kao prvi reket sveta. Fizički mi je taj meč odneo mnogo energije. Završile smo ga u jedan ujutru, a otišla sam da spavam tek u četiri, pošto je hotel bio udaljen sat vremena od teniskog centra", objavila je Jelena na svom blogu.

"Sledećeg dana mi je telo bilo totalno uništeno. Nisam više imala goriva u rezervoaru. Nisam iskoristila svoje šanse u duelu sa Klejbanovom. Izgubila sam drugi set, u trećem više nisam imala snage. To je bio moj limit".

Utisak nakon poslednja dva turnira je sjajan.

"Srećna sam što mogu da kažem da se 'stara Jelena' vratila! Sinsinati je bio sjajan. Igrala sam dobar tenis i pobedila veoma dobre igračice. Prošlo je dosta vremena otkako sam poslednji put to uradila. Vežbala sam veoma naporno i ostala sam pozitivna, znala sam da moje vreme dolazi".

Jelena je dodala da je pobeda nad Dinarom Safinom u finalu bila izuzetno važna i da joj je mnogo značilo što su uz nju bili otac, trener i dečko (vaterpolista Mlađan Janović).

"Na terenu sam opet ona Jelena koja može sve. Krećem se odlično, udaram lopticu snažno i imam samopouzdanje. Bili su mi potrebni ovi mečevi i ove pobede. Sada idem na US Open verujući u uspeh", raduje se nastupu na poslednjem grend slem turniru sezone.

"Atmosfera, publika i naročito noćni mečevi su neverovatni. Nijedan drugi turnir nema tu čar. Osećam veliko uzbuđenje kada igram na Flešing Medouzu i nadam se da će to i ove godine biti moja pozornica".

Jelena u Njujorku, gradu koji nikada ne spava...

(MONDO)

48Novosti o Jeleni - Page 2 Empty Re: Novosti o Jeleni Tue Aug 25, 2009 11:02 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

25.08.2009.

Šta se radi?

Novosti o Jeleni - Page 2 2hnryaq

Srećna sam što mogu da vam kažem da se „stara Jelena“ vratila! Sinsinati je bio sjajan. Igrala sam stvarno dobar tenis i pobedila neke veoma dobre igračice. Prošlo je dosta vremena od kada sam poslednji put to uradila. Vežbala sam zaista veoma naporno i ostala sam veoma pozitivna, znala sam da moje vreme dolazi. Moj meč protiv Elene Dementijeve u polufinalu je bio veoma težak i završila sam ga veoma kasno. Gubila sam sa 6:2 u taj brejku trećeg seta, ali sam na kraju pobedila što je bilo neverovatno za mene. Bila sam iscrpljena za finale sa Safinom, koje smo odigrale u užasno toplom danu. Ipak, ostala sam snažna i mirna, uspela sam da igram svoju igru, diktirala tempo i realizovala svoje šanse. Uradila sam sve kako je trebalo tog dana. Pobeda nad igračicom „broj 1“ na svetu u finalu je veoma važna za mene. Moj tata, trener i dečko su bili samnom sve vreme. Bila je to sjajna nedelja.

Iz Sinsinatija sam odputovala za Toronto gde sam takođe imala nekoliko dobrih pobeda. Slavila sam u teškom meču protiv Šnider, igrala jedan od mojih najboljih mečeva ove godine - sa Klajsters. Kim je igrala zaista jako jako dobro. Iako nije bila u takmičarskom pogonu neko vreme, te noći je igrala kao prvi reket sveta. Fizički mi je taj meč odneo mnogo energije. Završile smo naš susret u 1 ujutru, a ja sam otišla da spavam tek u 4 ujutru, zato što je naš hotel bio udaljen sat vremena od teniskog centra. Sledećeg dana moje telo je bilo totalno uništeno. Nisam više imala goriva u rezervoaru. Osećala sam se zaista umorno u četvrtfinalu sa Klejbanovom. Gubila sam u tej breku prvog seta, ali sam uspela da se vratim i da osvojim taj set. Zatim sam gubila i u drugom, gde sam takođe uspela da se vratim. Imala sam meč loptu u tej breku drugog seta, a Alisa je odservirala kratak servis, ja sam stajala suviše iza osnovne linije i nisam bila spremna za njega. Bio je to servis kao drop šot. Nisam iskoristila svoje šanse uopšte. Izgubila sam drugi set i u trećem nisam više imala snage. To je bio moj limit. Takođe, te noći je bilo par čudnih odluka od strane sudije. Servirala sam loptu koja je očigledno bila napolju i pošto niko nije reagovao morala sam da tražim čelendž koji je stvarno pokazao da je moj servis bio u autu. Nikada pre nisam videla ništa slično. Sudija nije ništa rekao na to, bila je to neverovatna situacija i mislim da svakako nije bilo prikladno profi meču na tom nivou. Potrošila sam mnogo energije, pokušala sam sve te noći, ali prosto nije bilo dovoljno.

Novosti o Jeleni - Page 2 2czku0


Najvažnija stvar koja mi se desila u poslednjih nekoliko nedelja je da sam se vratila i da sam na terenu opet ona Jelena koja može sve. Opet igram vrhunski tenis. Krećem se odlično udaram loptu snažno i imam veliko samopouzdanje dok igram. Bili su mi potrebni ovi mečevi i ove pobede. Sada idem na US Open sa puno samopouzdanja i verujem u pobedu. Bila sam finalista prošle godine i obožavam da igram u Njujorku. Atmosfera, publika i naročito noćni mečevi su zaista uzbudljivi i neverovatni. Ni jedan drugi turnir nema tu čar. Neverovatno se osećam kada igram na Flešingu i nadam se da će to i ove godine biti moja pozornica.

Uzela sam dva slobodna dana od tenisa, potreban mi je odmor i da napunim baterije, ali već od danas krećem sa treninzima sve do početka gren slema. Trenutno se osećam i malo prehlađeno, imunitet mi je pao, zbog ne spavanja u poslednjih nekoliko nedelja. Nadam se da ću brzo ozdraviti.

Volim Njujork. Posle mog rodnog grada Beograda i pored Rima, to je moj omiljeni grad. Ogroman je i ima toliko toga da se u njemu vidi i doživi. Ima bezbroj radnji i restorana, prepun je ljudi sa svih strana meridijana. To je zaista grad koji nikada ne spava. Odgovara mojoj ličnosti: jer ja sam hiperaktivna! Volim da radim gomilu stvari odjednom. Možda trenutno ne, jer sam veoma umorna, ali za nekoliko dana vratiću se u normalu i moćiću ponovo da uživam i da se tamo zabavljam.

Poslednji put sam vam rekla da više neću jesti brzu hranu i piti koka-kolu. Ponosna sam da vam kažem da se držim tog obećanja. Naučila sam da čim se odrekneš takvog načina ishrane, vrlo brzo i prestane bilo kakva potreba za tim i sada se osećam mnogo bolje. Sada kada igram, osećam da imam više energije i da sam u boljoj kondiciji. Krećem se na terenu bolje nego ikada. Trčim kao gazela Smile

Hvala svima na podršci, pisaću vam uskoro!

Voli vas vaša JJ

49Novosti o Jeleni - Page 2 Empty Re: Novosti o Jeleni Sat Aug 29, 2009 11:54 am

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

AQUA VIVA HYDROACTIVE - PRVA FUNKCIONALNA VODA NA NAŠEM TRŽIŠTU | 28.08.2009.
Novosti o Jeleni - Page 2 105s10
Beograd 28. avgust 2009. godine - Samo godinu dana od potpisivanja dvogodišnjeg ugovora sa Jelenom Janković našom najuspešnijom teniserkom, Aqua Viva Hydroactive čije je Jelena zaštitno lice zabeležila je rast prodaje od 30 odsto. Na segmentu pakovanja "za poneti" u okviru trzista negaziranih voda, Aqua Viva ima lidersku poziciju koja se učvršćuje upravo kroz Aqua Vivu Hydroactive.

Na Prvom beogradskom međunarodnom FICTS festivalu – Festivalu sportskog filma, videa i TV programa reklamni spot za Aqua Vivu Hydroactive, sa Jelenom Janković, dobio je prvu nagradu u kategoriji najbolji sportski TV klip. Cilj kompanije Knjaz Miloš je da i druga godina saradnje sa Jelenom Janković, bude jednako uspešna i obeležena nagradama.

„Vredno sam radila i trenirala, i verovala, kad mi je bilo najteže, da mogu više i bolje. A na putu do uspeha svakom sportisti potreban je saveznik. Zato je Aqua Viva Hydroactive moj izbor i sastavni deo mog života“, opisala je Jelena Janković prvu godinu saradnje sa kompanijom Knjaz Miloš.

www.jj-jelenajankovic.com

50Novosti o Jeleni - Page 2 Empty Re: Novosti o Jeleni Sat Aug 29, 2009 12:22 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

Mlađan razgibava Jelenu u Njujorku

Novosti o Jeleni - Page 2 Op5rif

Prošlogodišnja finalistkinja US opena, Jelena Janković, u utorak je počela sa treninzima i to prvo na stadionu koji nosi ime čuvenog džezera Luja Armstronga, a koji je drugi po veličini na Flašing Medouzu. Njen dečko, crnogorski vaterpolista Mlađan Janović, posle Sinsinatija i Toronta nastavio je da pruža podršku svojoj devojci. On se toliko uneo u svoju ulogu da čak pomaže Jeleni na zagrevanju za trening.

- Uzela sam dva slobodna dana od tenisa pošto mi je bio potreban odmor. Trenutno se osećam i malo prehlađeno, imunitet mi je pao zbog nespavanja u poslednjih nekoliko nedelja. Nadam se da ću brzo ozdraviti. Volim Njujork. Posle mog rodnog grada Beograda i pored Rima, to je moj omiljeni grad. Ogroman je i ima toliko toga da se u njemu vidi i doživi. Ima bezbroj radnji i restorana, prepun je ljudi sa svih strana meridijana. To je zaista grad koji nikada ne spava. Odgovara mojoj ličnosti jer ja sam hiperaktivna
- napisala je Džej Džej u svom internet dnevniku.

Sponsored content



Back to top  Message [Page 2 of 3]

Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum