Novak Djokovic forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Novak Djokovic forum

You are not connected. Please login or register

Novosti o Jeleni

5 posters

Go to page : Previous  1, 2, 3

Go down  Message [Page 3 of 3]

51Novosti o Jeleni - Page 3 Empty Re: Novosti o Jeleni Sat Aug 29, 2009 8:20 pm

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

Bas mi je drago zbog njih....samo nek se vole....

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

52Novosti o Jeleni - Page 3 Empty Re: Novosti o Jeleni Mon Aug 31, 2009 3:27 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

Tennis_queen wrote:Bas mi je drago zbog njih....samo nek se vole....


I meni... divni su... Very Happy

53Novosti o Jeleni - Page 3 Empty Re: Novosti o Jeleni Mon Aug 31, 2009 3:28 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

31.08.2009.

PRESS

Jelena Janković najavljuje: Osvojiću Ju-Es open!
Srbi danas startuju na poslednjem grend slemu sezone, najveći optimista Jelena Janković, koja tvrdi da igra u životnoj formi i da može da osvoji turnir

Novosti o Jeleni - Page 3 Imagepgkcde

Najbolji srpski teniseri i teniserke danas kreću u pohod na poslednju grend slem titulu u sezoni, za koju će se u naredne dve nedelje boriti na prestižnom Otvorenom prvenstvu Amerike, odnosno US openu! Na terenima čuvenog „Flašing medousa" u Kvinsu sve je spremno za početak teniskog spektakla, a naša zemlja će u singlu imati pet predstavnika, od kojih se najmanje troje nada velikom finalu.


Novosti o Jeleni - Page 3 Imageqik

Jelena Janković, Ana Ivanović i Novak Đoković s pravom su ušli u grupu najvećih favorita za osvajanje US opena, koji će i ovog septembra na jednom mestu okupiti najbolje igrače današnjice. Viktor Troicki i Janko Tipsarević takođe se potajno nadaju velikom iznenađenju, a od Nenada Zimonjića i njegovog partnera Danijela Nestora ne očekuje se ništa manje od polufinala.

Verovatno najteži zadatak očekuje Jelenu Janković, najbolju srpsku teniserku, koja će u Njujorku morati da odbrani prošlogodišnje finale, koje je izgubila od Amerikanke Venus Vilijams. U prvom kolu će za protivnicu imati italijansku teniserku Robertu Vinči, s kojom se u dosadašnjoj karijeri dva puta sastajala i oba puta iz duela izlazila kao pobednica. Jankovićeva je proteklih nedelja na takozvanoj „američkoj turneji" pokazala da se nalazi u sjajnoj formi, osvojivši turnir u Sinsinatiju i stigavši do polufinala u Torontu, pa i nije čudo što uoči US opena poručuje da je spremna za prvu grend slem titulu u karijeri.

- Imam dosta samopouzdanja i jedva čekam da počne turnir u Njujorku, na kojem i inače najviše volim da nastupam. U odličnoj sam formi, što se i videlo na poslednja dva turnira, pa nema razloga da ne verujem u sebe. Ako budem igrala onako kako umem, mogu da pobedim svaku teniserku. Daću sve od sebe i pokušati da konačno osvojim i prvu grend slem titulu u karijeri - poručila je peta teniserka sveta, koja na US openu nastupa od 2002. godine.


OTVORENO PRVENSTVO AMERIKE

Grad: Njujork (SAD)
Kompleks: „USTA Bili Džin King nacionalni teniski centar", Kvins, Njujork
Vreme: od 31. avgusta do 13. septembra
Istorijat: 1881-1974. (trava), 1975-1977. (šljaka), 1978-2009. („deko turf", tvrda podloga)
Nagradni fond: 21.000.000 dolara



Čini se da je i Novak Đoković tempirao formu za Otvoreno prvenstvo Amerike, a na startu turnira će igrati sa Hrvatom Ivanom Ljubičićem, koga je pobedio na tri od prethodna četiri susreta, a poslednji put pre dve nedelje u Sinsinatiju. Najbolji srpski teniser svih vremena kaže da je prethodnih dana dodatno pojačao treninge i radio na nekim finesama, a i on veruje da bi u Njujorku mogao daleko da dogura.


US open, prvo kolo (utorak)

ANA IVANOVIĆ
- Katarina Bondarenko (Ukrajina)

JELENA JANKOVIĆ
- Roberta Vinči (Italija)

NOVAK ĐOKOVIĆ
- Ivan Ljubičić (Hrvatska)

JANKO TIPSAREVIĆ
- Floren Sera (Francuska)

VIKTOR TROICKI
- Piter Lučak (Australija)


- Generalno gledano, mislim da sam se sasvim dobro pripremio za US open. Igrao sam dosta kvalitetnih mečeva u poslednjih nekoliko nedelja, u Sinsinatiju sam dogurao i do finala, tako da mogu biti zadovoljan. Prethodnih dana radio sam na poboljšanju još nekih stvari, a ukoliko budem bio dovoljno agresivan, verujem da u Njujorku mogu daleko da doguram - rekao je četvrti reket sveta.

Ana Ivanović će pokušati da konačno izađe iz rezultatske krize i zaigra na prepoznatljivom nivou, a barem u prvom kolu ne bi trebalo da ima previše problema sa Katarinom Bondarenko iz Ukrajine, koja trenutno zauzima 52. mesto na WTA listi. Svi naši teniseri i teniserke na teren bi trebalo da izađu u utorak.

Otvoreno prvenstvo Amerike igra se za nagradni fond od 21 milion američkih dolara, a osvajačima u muškom i ženskom singlu pripašće po 1.6 miliona zelenih novčanica. Kod muškaraca titulu brani Švajcarac Rodžer Federer, koji će pokušati da šesti put zaredom osvoji US open, dok je kod dama aktuelna šampionka Venus Vilijams.


Ana: Vraćam se na vrh

Srpska teniserka Ana Ivanović očekuje da će na predstojećem US openu konačno zaigrati onako kako ume, odnosno da će u Njujorku započeti svoj dugo očekivani povratak na vrh WTA liste. Nekada najbolja teniserka sveta, koja se trenutno nalazi na 11. mestu, kaže da je njen najveći problem to što previše emotivno ulazi u mečeve, ali i da će se to uskoro promeniti.

- Svakog dana razmišljam o tome šta i kako radim, odnosno šta treba ispraviti kako bih opet bila najbolja. Kada sam van terena tačno znam o čemu se radi, ali je tokom meča potpuno drugačija situacija. Mislim da me tada emocije previše obuzmu i da zato ponekad delujem slabo ili odigram loše. Pokušavam to da savladam, a kada se to desi, vratiću se na vrh - poručila je naša teniserka, koja od prošlogodišnjeg osvajanja Rolan Garosa nije napravila zapaženiji rezultat.


http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=78060&sectionId=44

54Novosti o Jeleni - Page 3 Empty Re: Novosti o Jeleni Mon Aug 31, 2009 3:29 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

REKORD JE PAO! ŽIVEO NOVI REKORD! | 31.08.2009.

Novosti o Jeleni - Page 3 106s

Da li ste već čuli da…

... je svetski rekord, najveći foto mozaik, koji je postavljen u Birmingemu, Velika Britanija 2008., OBOREN?!
I znate tko ga je oborio! Građani Srbije i Orbit u kampanji ’Mi sakupljamo osmehe treba nam i tvoj!’
REKORD JE PAO! ŽIVEO NOVI REKORD!

Sve je počelo…

01.03.2009. kada su Orbit i Jelena Janković, puni entuzijazma, krenuli u sakupljanje osmeha. Njihov optimizam je poneo građane Srbije pa smo svi zajedničkim snagama posle duge i ni malo lake borbe uspeli da oborimo Ginisov rekord u broju fotografija sa osmehom. Patrole, e-mailovi, sajt... konačno smo došli do magične brojke od oko 130000 fotki!

Očekuje nas...

Naš Orbit foto mozaik, sastavljen od preko 128 000 fotografija vaših osmeha, ponosno ćemo pokazati na košarkaškim terenima Partizana na Kalemegdanu, krajem septembra (datum vam javljamo!).
Dođite i ponesite osmehe koji su nam doneli rekord.

Vaši - Jelena Janković i Orbit!

55Novosti o Jeleni - Page 3 Empty Re: Novosti o Jeleni Tue Sep 01, 2009 9:21 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

Louis Armstrong Stadium - 11:00 Start, odnosno u 17:00 po nasem vremenu...

Roberta Vinci(ITA) vs. Jelena Jankovic(SRB)[5] - 3. mec po redu...


Srecno, Jeco! cheers

56Novosti o Jeleni - Page 3 Empty Re: Novosti o Jeleni Wed Sep 02, 2009 5:20 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

Roberta Vinci ITA vs Jelena Jankovic SRB (5) - 2:6, 3:6

Sponsored content



Back to top  Message [Page 3 of 3]

Go to page : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum