Novak Djokovic forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Novak Djokovic forum

You are not connected. Please login or register

News

+3
*SlAdjAnA*
Jowana-Nole
Nobody's girl
7 posters

Go to page : 1, 2  Next

Go down  Message [Page 1 of 2]

1News Empty News Sun Jun 28, 2009 3:18 pm

Nobody's girl

Nobody's girl
Admin
Admin

SERBIA WINN TITEL

Janko Tipsarevic and Viktor Troicki lifted Serbia to its first ARAG ATP World Team Championship title by winning both of their singles matches in straight sets against Germany at the Rochusclub in Duesseldorf on Saturday. Serbia won the tie 2-1.



Tipsarevic gave Serbia an insurmountable 2-0 lead as he handed Philipp Kohlschreiber his first loss of the week by beating the German 6-2, 6-4. In the first rubber, Troicki defeated Rainer Schuettler 6-4, 7-6(5) to give Serbia an early lead.

"I think it is going to be huge and this is respect because Djokovic was not here. And I think we showed that we are a big tennis nation also if Novak is not here with us (laughs)," said Tipsarevic.

Serbia, playing in the eight-team championship for the first time, won the Blue Group with a 3-0 round robin record with victories over Argentina, Russia and Italy. For the week Serbia won nine of 12 matches.

"I really played well because I was 100 per cent prepared for the match," said Tipsarevic, who won three of his four singles matches during the week. "I knew he was going to play good because most of his last matches were pretty easy and he played really really well. And I also talked a bit to Rainer (Schuettler) before the match who gave me the right tactic before the match and I’m happy it worked. (laughing)."

Germany was appearing in the final for the seventh time and they were trying to capture their fifth title, the first since 2005.

In Tipsarevic's tie-clinching victory, he broke Kohlschreiber twice in the 36-minute opening set and won all 12 of his first serve points. In the second set he jumped out to a two-break 5-2 advantage before losing his serve for the first time in the eighth game. He then closed out the one hour and 14-minute match by holding in the 10th game.

Tipsarevic won 87 per cent of first serve points (27 of 31) to Kohlschreiber's 49 per cent. He converted four of eight break points while saving two of three on his serve.

In the opening rubber, Troicki won the tightly-contested match as both players won 81 points in the one hour and 56-minute battle. The first break came in the ninth game and Troicki held to win the first set. In the second set, Troicki broke for a 2-1 lead and then served for the match at 5-4 but was broken for the first time. In the tie-break, Troicki went up 4-2 but Schuettler rallied to tie it at 5-5. Trociki then sealed the victory by winning the next two points.

In the doubles rubber, Nicolas Kiefer and Mischa Zverev, who saved one match point in their Friday win to lift Germany into the final, beat Troicki and Nenad Zimonjic 7-5, 4-6, 10-7.

2News Empty Re: News Sun Jun 28, 2009 11:15 pm

Jowana-Nole

Jowana-Nole
Mod
Mod

Troicki: Marej je pročitao svaki moj potez

Srpski teniser Viktor Troicki ocenio je u subotu uveče da je u meču trećeg kola na Vimbldonu Endi Marej igrao veoma dobro i da on nije imao nikakve šanse da savlada britanskog tenisera.

Troicki je poražen od Mareja, trećeg nosioca, posle tri seta sa 6:2, 6:3, 6:4.

"Marej je igrao veoma dobro, sjajno je 'čitao' svaki potez. Nisam imao nikakvu šansu i samo jednom sam mogao da napravim brejk", rekao je Troicki na konferenciji za novinare posle meča.

Troicki je rekao i da je morao da igra na gornjoj granici svojih mogućnosti da bi parirao trećem nosiocu Mareju.

"On jako malo greši i sjajno servira. Morao sam da igram najbolje što mogu kako bi mu bar nekako parirao. Da sam tako igrao možda bih i imao neke šanse", kazao je on.

Srpski teniser rekao je i da, uprkos eliminaciji sa turnira, nije nezadovoljan svojom igrom i rezultatom na ovogodišnjem Vimbldonu.

"Treće kolo je najbolji rezultat koji sam do sada ostvario na Vimbldonu. Za mene je ovo veliki uspeh... Zadovoljan sam, idem uzlaznom putanjom i ne brinem se", naveo je Troicki.

On je priznao da je pomalo bio nervozan pre izlaska na centralni teren, gde je igrao prvi put u karijeri.

"Bio sam nervozan pred pocetak meča, pogotovo kada sam silazio pored sale gde se nalaze pehari", rekao je Troicki.

Srpski teniser dodao je da je Marej jedan od favorita za osvajanje titule na turniru u Londonu.

"Marej je jedan od favorita, pogotovo što ima veliku podršku publike. Ako ne ove godine, onda će sigurno u narednim godinama osvojiti trofej", zaključio je Troicki.

3News Empty Re: News Mon Jun 29, 2009 8:23 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

29. jun 2009. | Izvor: B92
Troicki i Kas bez četvrtfinala

News 1z9el4

Srbin Viktor Troicki i Nemac Kristofer Kas poraženi su u osmini finala Vimbldona od osmih nosioca Lukaša Kubota i Olivera Maraka 6:7, 7:6, 6:1, 6:3.

Protivnici Poljaka i Austrijanca u četvrtfinalu biće bolji iz duela našeg Nenada Zimonjića i Kanađanina Danijela Nestora i Džejmija Delgada i Džonatana Marija iz Britanije. Troicki je prethodno poražen u trećem kolu singla, gde je od njega bolji bio Endi Mari 6:2, 6:3, 6:4.

U prvom setu viđen je po jedan brejk na obe strane, ali su, osim toga, oba para lako osvajala gemove na svoj servis.

Usledila je velika borba u 11. gemu, ali su osmi nosioci ipak uspeli da steknu prednost, pa su Troicki i Kas servirali za ostanak u setu. Naš teniser i Nemac potom osvajaju gem za samo minut igre i set ulazi u taj brejk.

U završnici seta su Kas i Troicki odmah napravili mini brejk, a potom dolaze i do 6:1, posle čega su Kubot i Marak osvojili samo još jedan poen, pre nego što su naš teniser i Nemac set okončali u svoju korist.

Drugi set tekao je lakše za Troickog i Kasa, pošto su lako osvajali gemove na svoj servis, dok su se Kubot i Marak mučili da zadrže servis. Ipak, do osmog gema nijedna strana nije imala brejk šansu. Ipak, pri rezultatu 6:5, Troicki i Kas dolaze do set lopte, koju osmi nosioci spasavaju.

Ovoga puta u taj-brejku viđen je drugačiji scenario, pošto Kubot i Marak izjednačuju na 1:1.

Treći set doneo je do tada neviđen scenario na meču, pošto su Poljak i Austrijanac lako napravili dva brejka, a potom bez muke došli do 6:1, i prednosti od 2-1 u setovima.

Podstaknuti uspehom iz trećeg seta, osmi nosioci dolaze do novog brejka i potom trijumfuju konačnim rezultatom 6:7, 7:6, 6:1, 6:3.



Bas mi je zao...
Ali gledala sam Viktorevu izjavu i kaze da nije preterano razocaran... da mu se partner povredio i da su trebali i da predaju, ali eto, zavrsili su mec...
Rekao je da ce mu dobro doci to sto su ranije ispali, jer ce imati vise odmora...

4News Empty Re: News Tue Jun 30, 2009 12:34 am

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

Eh i on ispade....steta za Vikija...

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

5News Empty Re: News Tue Jun 30, 2009 11:53 am

naopaka bajka

naopaka bajka
Admin
Admin

Steta ali jbg... doci ce i za njega bolja vremena Smile

6News Empty Re: News Tue Jun 30, 2009 8:55 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

29. jun 2009.
Troicki zadovoljan, sledi odmor

Srpski teniser Viktor Troicki rekao je da je relativno zadovoljan svojim učešćem na ovogodišnjem Vimbldonu.

Troicki je u ponedelja zajedno sa Nemcom Kristoferom Kasom završio takmičenje u osmini finala u konkurenciji parova. U pojedinačnoj konkurenciji drugi teniser Srbije poražen je u trećem kolu od drugog favorita turnira Britanca Endija Marija.


News 350kpw4

"Pa, zbog današnjem meča mi iskreno i nije toliko krivo. Partner mi se povredio u četvrtom setu tako da realno nismo imali šanse, možda samo trebali i da predamo. Posle ovoga sledi odmor, tako da mi je i dobro došlo što smo ranije izgubili u dublu. Posle poraza u singlu nisam se osećao baš najbolje. Želeo sam malo više, ali nisam mogao. Mari je igrao jako dobro i zasluženo je pobedio", rekao je Troicki.

Troicki je dodao da ne želi previše da se posvećuje dublu iako mu dobro ide u toj konkurenciji.

"Pa dobro, igrali smo ja i Janko na Rolan Garosu četvrtfinale. Mislim da mogu da igram dobro dubl sa dobrim partnerom. Jednostavno, ne želim previše da se vezujem za dubl. Želim da ostanem fokusiran na singl. Mislim da je ove godina bila i greška što sam se prijavio za dubl, jer mi je oduzeo dosta energije. Onaj meč dan pred duel sa Marijem mi nije trebao. Osećao sam se malo umorno i možda je i to jedan od razloga."


Viktor se trenutno nalazi u možda i najboljoj formi u karijeri. Na Vimbldonu je bio postavljen za 30. nosioca, a sada nakon još dva turnira na šljaci, sledi serija jakih turnira na severnoameričkom kontinentu.

"Najvažnije je da dobro igram, to je sigurno. Nema veze da li sam 30. ili 80. najvažnije je da igram dobro i da pobeđujem. Sledi odmor, kratka pauza. Posle toga ću igrati dva turnira na šljaci u Evropi – Hamburg i Umag. Nakon toga idem u Ameriku, tamo ću igrati na betonu koji je moja omiljena podloga. Najbolje se i osećam na betonu tako da očekujem dobre rezultate", rekao je Troicki.

7News Empty Re: News Tue Jun 30, 2009 9:11 pm

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

Pa dobro je igrao! I ja bih bila zadovoljna! Very Happy

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

8News Empty Re: News Thu Jul 02, 2009 10:39 pm

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

Viktor Troicki moze u top 10



Viktor Troicki
DA je Viktor Troicki imao barem trunku sreće pred žreb na Vimbldonu, naš drugi reket bi s pravom mogao da očekuje plasman među šesnaest najboljih igrača na ovom takmičenju. Ipak, sudbina je htela da se u trećem kolu sastane s jednim od glavnih favorita za osvajanje titule, Endijem Marejom, pa je samim tim druga nedelja takmičenja za njega ostala zadatak koji će moći da ostvari naredne sezone.
Tek, od ponedeljka će biti 29. igrač planete, što je njegov rekord karijere. Jedan od ključnih razloga tog postepenog ali sigurnog skoka na listi i sjajnih igara koje pruže ove godine, jeste i trener Jan de Vit. Nemački stručnjak iz Halea prvi put do sada govori za srpske medije, otkrivši detalje o kojima javnost nije mnogo znala.
- Troickog sam prvi put video 2005. godine, tokom turnira na „Gemaksu“, gde sam boravio zbog jednog nemačkog igrača. Viktor je tada igrao prilično loše, bio je nervozan, mnogo problema ga je opterećivalo... Međutim, godinu kasnije Miloš Jelisavčić kontaktirao je sa mnom i rekao mi za njega, objasnivši da je reč o teniseru velikog potencijala koji nema prave uslove za napredak u Beogradu. Odlučio sam da mu pružim šansu i pozovem ga kod sebe na Akademiju u Hale. Vežbali smo dve nedelje i nije mi bilo potrebno mnogo vremena da bih shvatio da je reč o teniseru s velikom energijom, koji je pozitivan momak, optimista i spreman na veliki rad. U glavi sam odmah stvorio viziju kako bi on to trebalo da igra, napadački, i sve što sam tražio, on se trudio da ispuni. Tada nije imao novca, međutim, ja sam ga primio bez obzira na tu činjenicu.

* Koliko ste zadovoljni dosadašnjim rezultatima?
- Veoma sam zadovoljan. Viktor stalno napreduje, ne tako krupnim koracima, ali važno je da grabi ka vrhu. Raduje i činjenica da postoji prostor za napredak u njegovoj igri i da još nije pokazao sve što može i zna. „Gemaks“ i Diseldorf bili su najsjajniji trenuci ove sezone, a nadam se da će biti još takvih turnira. Mentalno je veoma jaka osoba i uvek se odlično ponaša u ključnim trenucima meča.

* Koji plasman očekujete na kraju godine?
- Dobro je i sadašnje mesto na rang-listi. Ali, biću zadovoljan samo ako uz to popravi igru. Bez podizanja kvaliteta igre na viši nivo neće biti ni ulaska u top 10 u narednom periodu. A to nam je cilj - ulazak među deset najboljih na svetu. Znamo da u 2009. to nije realno, ali već za sledeću sezonu ne bi bilo iznenađenje.
y Postoje stručnjaci koji kritikuju Viktorov servis, drugi su, pak, oduševljeni, s obzirom na to da je dosta neobičan sa estetske strane.
- Njegov servis je izvanredan. Sećam se da mi je, kada smo tek počeli da radimo, pokazao snimak servisa i rekao da to ne liči baš na ono što bi on želeo, tražeći da popravimo tehniku. Ali, ja sam bio apsolutno zadovoljan onim što sam video. Izgled i estetika su totalno nebitni, važan je sam trenutak udarca loptice, a on je kod Viktora sjajan. Pri tom, niko ne može da pročita njegov servis - zaključuje De Vit.

“PROBLEMI“ U BEOGRADU
U NEMAČKOJ rukovodite prilično uspešnom Akademijom.
- U svojoj akademiji u Haleu imam dosta igrača solidnog kvaliteta. Prednost boravka u ovom gradu je što nema klubova, mesta za izlaske... Viktor mi je više puta rekao da u Beogradu ne može u potpunosti da se koncentriše na treninge i da ima mnogo stvari koje mu odvlače pažnju.

SUNČICA POMAŽE VIKTORU
VAŽNO mesto u Viktorovom životu zauzima devojka Sunčica Travica.
- Viktor ne provodi previše vremena sa devojkom, ona ga posećuje tek na pet ili šest turnira godišnje. Zato mislim da na sjajan način uspeva da balansira između privatnog i profesionalnog života, i odnos na Sunčicom ni na koji način ne utiče negativno na njegovu karijeru. Baš suprotno.

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

9News Empty Re: News Tue Jul 21, 2009 12:18 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

Teren M1 - Matches Start At: 12:30 PM

Viktor TROICKI (SRB) vs Teimuraz GABASHVILI (RUS) - 2. mec po redu


Srecno! cheers News 177131

10News Empty Re: News Tue Jul 21, 2009 12:36 pm

Tanja-NOLE <3

Tanja-NOLE <3
Upoznajes Noleta
Upoznajes Noleta

Nadam ce da ces da pobijedis!!!!!!!!!

11News Empty Re: News Tue Jul 21, 2009 4:56 pm

naopaka bajka

naopaka bajka
Admin
Admin

Hoce Viki.... moze on to! Smile

12News Empty Re: News Wed Jul 22, 2009 12:50 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

HAMBURG: Troicki preko trnja do pobede
Utorak, 21. jul 2009. 17:18

News 21e15pw

Viktor Troicki se posle mnogo muka plasirao u treće kolo turnira u Hamburgu (ATP 500, šljaka). Pošto je kao deseti nosilac bio slobodan u prvoj rundi, u drugoj je posle preokreta pobedio Rusa Teimuraza Gabašvilija - 3:6, 6:2, 6:4.


Meč je trajao čak dva sata i 40 minuta.

To je bio treći duel njih dvojice, a srpski teniser je sva tri puta pobeđivao 2:1.

Očekivalo se da će Troicki, u nedelji u kojoj je dospeo na rekordno 26. mesto ATP liste, imati manje problema sa 74. teniserom sveta, koji je u prvom kolu iznenadio Andreasa Sepija.

Troicki je imao znatno više asova (11:3), ali je 24-godišnji Rus rodom iz Tbilisija (Gruzija) imao više brejk prilika (17), naspram 14 Troickog, koji je ipak realizovao jednu više (5:4).

U trećem setu se vodila najneizvesnija borba.

Rus je uspeo da napravi brejk za 3:1, ali je Troicki već u narednom gemu uzvratio. Ključni je bio deveti gem, u kome je servirao Gabašvili. Na 15:40 Srbin je iskoristio prvu brejk loptu i zadao protivniku odlučujući udarac (5:4), jer je zatim na svoj servis stigao do pobede - 6:4.

Tako je Troicki ostao jedini srpski predstavnik na turniru na kome je nagradni fond 1.115.000 evra, jer je Janko Tipsarević već u prvom kolu eliminisan od domaćeg igrača Simona Grojla - 1:2.


Troicki će u trećem kolu igrati protiv pobednika meča Stanislas Vavrinka (Švajcarska, 5) - Giljerme Garsija Lopez (Španija).


Jedini dosadašnji meč sa Vavrinkom je izgubio, i to ove godine u Monte Karlu, a i sa Garsijom Lopezom se sastajao samo jednom i bio ubedljiv na čelendžeru u Monci 2008.

(MONDO, foto MONDO)



Bravo, Viktore!
Srecno u sledecem mecu! cheers News 177131

13News Empty Re: News Wed Jul 22, 2009 12:54 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

Not Before 6:30 PM

Mariusz FYRSTENBERG (POL)/Marcin MATKOWSKI (POL) vs Christopher KAS (GER)/Viktor TROICKI (SRB)


Srecno! cheers

14News Empty Re: News Thu Jul 23, 2009 12:42 am

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

Troicki uspešan i u dublu
22. jul 2009. | 20:57 | Izvor: Sportske.net

Viktor Troicki je nakon uspeha u singlu, i u dublu odlično započeo takmičenje na turniru u Hamburgu.
Viktor Troicki je u paru sa Nemcem Kasom odlično započeo takmičenje na turniru u Hamburgu. Njih dvojica su napravili veliko iznenađenje u prvom kolu takmičenja dublova pobedivši Poljake Firstenberga i Matkovskog, prve nosioce turnira i 10. dubl planete. Troicki i Kas su do pobede došli u 2 seta, sa 6:3 i 6:2.

Troicki je u ovom trenutku 103. dubl teniser sveta, a iako mu dubl svakako nije prioritet u poslednje vreme beleži odlične igre i u ovoj konkurenciji. U narednom kolu Troicki i Kas igraju protiv Šveđanina Aspelina i Australijanca Hanlija.

U singlu, Troickog u četvrtak ujutru čeka mnogo bitniji meč protiv Garsije Lopeza koji je u prethodnom kolu izbacio Vavrinku. Ukoliko ovaj meč, koji je na programu oko 13 časova, Troicki dobije imao bi velike šanse da uđe u samu završnicu turnira.



Bravo, Viki!
Srecno u sledecem mecu! cheers

15News Empty Re: News Thu Jul 23, 2009 5:59 pm

naopaka bajka

naopaka bajka
Admin
Admin

Svaka cast Viki samo napred Smile

16News Empty Re: News Thu Jul 23, 2009 10:39 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

HAMBURG: Opet Viktoru prijala drama
Cetvrtak, 23. jul 2009. 21:15

News Ogz5fd

Viktor Troicki je pobedio Giljerme Garsiju Lopeza 2:1 i plasirao se u četvrtfinale turnira u Hamburgu.

Kao i u drugom kolu, pri svom prvom izlasku na hamburšku šljaku, kada je savladao Rusa Teimuraza Gabašvilija, i protiv Španca je napravio preokret - 6:7, 6:4, 7:6, i to posle dva sata i 51 minuta borbe.

Meč između 26. i 56. tenisera sveta prekinut je zbog kiše kod vođstva Španca u prvom setu 4:2. Međutim, u nastavku, Troicki je iskoristio jedinu brejk loptu u setu i domogao se taj-brejka. Ipak, Garsija Lopez je tada bio ubedljiv - 7:2.

I u drugom setu je deseti nosilac imao samo jednu šansu da protivniku oduzme servis, i ponovo je uspeo da je iskoristi. To je bilo dovoljno da izjednači - 6:4.

Teniseri su u trećem setu do 4:4 stigli uz po dva brejka, a onda su serveri bili sigurni u naredne četiri gema, pa je o pobedniku odlučivao taj-brejk.

Srbin je spasio dve meč lopte, pri vođstvu Španca 6:4. I ne samo to, osvojio je četiri uzastopna poena i stavio tačku na dramu - 8:6.

Na putu do polufinala Viktoru Troickom stoji 39. igrač sa ATP liste, Francuz Pol Anri Matije, sa kojim se do sada nije sastajao.

Nagradni fond turnira u Hamburgu (ATP 500) je 1.115.000 evra.

(MONDO)



Uh, kakav mec... pun preokreta i neizvesnosti... ali najbitniji je ishod...

Bravo, Viktore!
Srecno u sledecem mecu! cheers

17News Empty Re: News Sat Jul 25, 2009 11:01 am

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

HAMBURG: Viktora zaustavila povreda
Petak, 24. jul 2009. 16:30

News 2gv4fvr

Viktor Troicki je u četvrtfinalu turnira u Hamburgu propustio veliku šansu da se plasira u samu završnicu i osvoji veliki broj ATP bodova, kao i solidnu novčanu svotu.

Srpski teniser je igrao sa Pol Anrijem Matjuom svega 20 minuta, kada je iznenada odlučio da preda meč pri vođstvu protivnika od 3:0 u gemovima.

Odluka Viktora Troickog da prevremeno završi duel delovala je začuđujuće, jer pre nego što je i zvanično obavestio sudiju da se povlači i rukovao se sa Francuzom, nije zatražio ni medicinski tajm-aut.


On je bez vidne promene izraza lica, u četvrtom gemu prilikom svog servisa propustio da potrči za jednom dosta laganom loptom, koju mu je uputio protivnik, i pri rezultatu 0:40 odmah nakon toga je prišao mreži saopštivši protivniku da mu predaje duel.

Zvaničan razlog predaje duela je povreda stopala, saopštili su organizatori.

Matju, koji je postavljen za 13. nosioca, tako se praktično nije ni oznojio a izvojevao je plasman u polufinale turnira, čiji je ukupni nagradni fond 1,115 miliona evra.

On će za ulazak u finale igrati sa kvalifikantom Pablom Kuevasom iz Urugvaja, koji je iznenadio Španca Nikolasa Almagra – 6:2, 6:4.

Pobedniku turnira u Hamburgu ukupno će pripasti 229.000 evra i 500 ATP bodova, dok će poraženi finalista zaraditi 104.000 evra uz 300 poena.

(MONDO)



Bas mi je zao... Sad Sad Sad
Ali sada je najbitnije da se oporavi... nadam se da ta povreda desnog stopala nije jako ozbiljna i da ce se spremiti za predstojece turnire...

18News Empty Re: News Wed Jul 29, 2009 12:50 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

ATP studena. CROATIA OPEN

Raspored igranja

RASPORED IGRANJA - SRIJEDA, 29.07.2009.


GRANDSTAND start 16:00

M Gonzalez (ARG) vs [3] V Troicki (SRB) - 2. mec po redu...


Srecno, Viktore! cheers News 177131

19News Empty Re: News Wed Jul 29, 2009 10:51 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

UMAG: Troicki ispao posle tri sata
Sreda, 29. jul 2009. 20:53

News 25rgsna

Viktor Troicki je ispao već u prvom kolu turnira u Umagu. Iako postavljen za trećeg nosioca, 26. teniser sveta je poražen od 95. sa ATP liste, Maksima Gonzaleza - 4:6, 6:3, 6:7.

Meč je trajao čak tri sata!

U prvom setu drugi reket Srbije je loše servirao i dozvolio Argentincu da mu dva puta napravi brejk, a uspeo je samo jednom da uzvrati. Taj deo igre trajao je 42 minuta.

Troicki se zatim odužio Argentincu istom merom i posle 55 minuta izjednačio - 6:3.

Srbin je bolje otvorio treći set, prvi oduzeo servis protivniku... Međutim, Gonzalez je uzvratio - iskoristio je jednu od 11 brejk lopti.

Ipak, to mu je bilo dovoljno da stigne do taj-brejka koji je dobio rezultatom 8:6. On će u drugom kolu igrati protiv Španca Oskara Ernandeza.

Nagradni fond turnira u Umagu je 450.000 evra.

(MONDO)



Bas mi je zao... Sad Sad Sad
Ali, mi smo uz njega i kada pobedjuje i kada gubi... idemo dalje...

20News Empty Re: News Sat Aug 01, 2009 4:35 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

Viktor sledece nedelje igra u Washingtonu... postavljen je za 12 nosioca...


Legg Mason Tennis Classic
Washington, DC, United States
August 1-9, 2009

$1,402,000

http://www.leggmasontennisclassic.com/


1.kolo - slobodan
2.kolo - ceka pobednika meca JANOWICZ Jerzy vs GICQUEL Marc
3.kolo - verovatno Soderling...

Zreb: http://www.atpworldtour.com/posting/2009/418/mds.pdf



Srecno... pa kako bude, s obzirom na povredu i protivnike...

21News Empty Re: News Mon Aug 03, 2009 1:50 pm

..tica..

..tica..
Mod
Mod

ATP: Viktor 24. na svetu, novi skok Janka
Ponedeljak, 3. avgust 2009. 11:28

Viktor Troicki je napravio novi skok na ATP listi prošle nedelje i sada je 24. teniser sveta, što je njegov najbolji plasman u karijeri.

Troicki je napredovao za dve pozicije u proteklih nedelju dana i trenutno ima 1.585 bodova.

Novak Đoković je zadržao četvto mesto svetske liste sa 7.380 bodova, dok je napredak postigao i Janko Tipsarević. Tipsarević se pomerio šest pozicija unapred i trenutno zauzima 60. mesto sa 885 bodova.

Ilija Bozoljac je na 127. mestu (524 boda), što je za pet pozicija bolji plasman nego prošlog ponedeljka.

Lidersko mesto i dalje pripada Rodžeru Federeru, ispred rafaela Nadala i Endija Mareja.

22News Empty Re: News Wed Aug 05, 2009 1:00 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

COURT 1 - Matches Start At: 4:00 PM

Marc GICQUEL (FRA) vs Viktor TROICKI (SRB) - 3.mec po redu...


Srecno, Viktore! cheers

23News Empty Re: News Thu Aug 06, 2009 1:03 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

Troicki se predao u Vašingtonu
06. avgust 2009. | 06:17 | Izvor: Sportske.net

Viktor ponovo povredio desnu nogu, kao u Hamburgu pre nekoliko nedelja i predao meč Žikelu nakon samo tri gema. Nadajmo se da nije ništa ozbiljno, našeg tenisera će rani poraz koštati velikog broja bodova i pada na ATP listi.. Zimonjić i Nestor večeras u osmini finala protiv Robreda i Gonzalesa.


Viktor Troicki je na najgori mogući način, povredom, završio takmičenje u Vašingtonu. Drugi reket Srbije je nakon samo tri gema predao meč Marku Žikelu, i tako drugi put na poslednja tri turnira nije završio duel.

Podsetimo, Troicki je na sličan način izgubio pre par nedelja u Hamburgu od Matjea.

U pitanju je ponovo desna noga, videćemo koliko je teška povreda. Viktor je branio finale u američkoj prestonici i sada će, nakon ranog ispadanja, izgubiti veliki broj bodova, i ranking karijere, 24. mesto na ATP listi.

Noćas smo u Vašingtonu, prvi put posle poraza u finalu Vimbldona, gledali u akciji Endija Rodika koji je lako izašao na kraj sa Benjaminom Bekerom. Domaćini očekuju sjajan meč u osmini finala, jer peti teniser sveta i prvi nosilac ide na najveću američku nadu, Sema Kverija.

U osmini finala su „košarkaš“ Džon Izner koji je eliminisao trećeg nosioca Congu, kao i dva bivša broja 1, Lejton Hjuit i Huan Karlos Ferero.

Srbija ima još jednog predstavnika na Leg Mejson Klasiku, to je Nenad Zimonjić. On u paru sa Danijelom Nestorom danas igra meč osmine finala. Protivnici su Fernando Gonzales i Tomi Robredo.

24News Empty Re: News Thu Aug 06, 2009 2:32 pm

..tica..

..tica..
Mod
Mod

a neeeeeee...
ocemo li stati vise sa tim povredama...:S:S:S

25News Empty Re: News Thu Aug 06, 2009 2:42 pm

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

Ocigledno smo tek poceli....jbg.....valjda ce sve biti Ok...

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 2]

Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum