Novak Djokovic forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Novak Djokovic forum

You are not connected. Please login or register

Wimbledon 2009

5 posters

Go to page : 1, 2  Next

Go down  Message [Page 1 of 2]

1Wimbledon 2009 Empty Wimbledon 2009 Sat Jun 27, 2009 2:02 pm

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

Nole osvetio Janka

Đoković u trećem kolu Vimbldona pobedio Mardija Fiša 3:0 (6:4, 6:4, 6:4), koji je u prethodnom kolu elimisao Tipsarevića. U osmini finala najbolji srpski teniser izlazi na megdan Izraelcu Seli


I dalje mi se dopada što nisam u krugu favorita za tutulu ... NOVAK ĐOKOVIĆ


Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Vimbldona, pošto je sinoć u trećem kolu savladao Amerikanca Mardija Fiša sa 3:0, po setovima 6:4, 6:4 i 6:4. Đoković, koji je postavljen za četvrtog nosioca na turniru, u osmini finala igraće protiv Izraelca Dudija Sele, koji je iznenadio 15. nosioca Tomija Robreda iz Španije.

Srpski teniser je tokom celog meča bio bolji rival, a u prvom setu imao je čak sedam brejk lopti, ali mu je i samo jedna realizovana bila dovoljna da povede sa 1:0.

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

2Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009 Sat Jun 27, 2009 8:54 pm

naopaka bajka

naopaka bajka
Admin
Admin

Napred Nole!

3Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009 Sat Jun 27, 2009 10:24 pm

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

Sutraaa navijamoooo!

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

4Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009 Sat Jun 27, 2009 10:49 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

Nole igra u ponedeljak, posto se sutra mecevi ne igraju, danas i sutra ima odmor... sigurno ce ove slobodne dane iskoristiti dobro, za dobre treninge... Smile

Srecno u sledecem mecu!

5Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009 Sat Jun 27, 2009 10:54 pm

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

AAaa to nsm znala,neko mi rece da sutra igra...pa super,sada ima mali odmor i treba pametno da ga iskoristi,a i ja imam mali odmor od navijanja! xD

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

6Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009 Sat Jun 27, 2009 10:58 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

Tennis_queen wrote:AAaa to nsm znala,neko mi rece da sutra igra...pa super,sada ima mali odmor i treba pametno da ga iskoristi,a i ja imam mali odmor od navijanja! xD

Da, sutra se ne igra po tradiciji, pa ce B92 dati neki mec polufinala u kojem je igrao Boba Zivojinovic...

Mali odmor za tenisere, pa u ponedeljak idemo u nove pohode i nadam se pobede... Smile

7Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009 Sat Jun 27, 2009 11:03 pm

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

To ce biti zanimljivo...
Samo pametno neka iskoriste odmor i sve biti OK!

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

8Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009 Sun Jun 28, 2009 2:40 pm

naopaka bajka

naopaka bajka
Admin
Admin

Dopada mi se sto je Wimbldon tradicionalan turnir.... mada bi neke stvari stvarno mogli da modernizuju Smile

9Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009 Sun Jun 28, 2009 3:12 pm

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

Pa evo imaju pokretni krov za pocetak! Very Happy

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

10Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009 Sun Jun 28, 2009 3:46 pm

naopaka bajka

naopaka bajka
Admin
Admin

Tek sad... koliko su samo meceva na proslim turnirima odlagali i propustili zbog proklete kise... i to sad imaju na jednom jedinom terenu... sta ce da rade oni koji nisu na rasporedu za njega?

11Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009 Sun Jun 28, 2009 3:50 pm

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

Pa kao i ranije,sacekace da prodje kisa....hehehe....pa sta ja da im radim.... Very Happy

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

12Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009 Sun Jun 28, 2009 3:51 pm

naopaka bajka

naopaka bajka
Admin
Admin

Ma treba prevaspitati ustogljene Engleze! Smile

13Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009 Mon Jun 29, 2009 7:59 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

VIMBLDON: Maksimalni Đoković!
Ponedeljak, 29. jun 2009. 17:46

Wimbledon 2009 F2ngo8

Novak Đoković u velikom stilu se plasirao u četvrtfinale Vimbldona, pošto je u ponedeljak popodne savladao Izraelca Dudija Selu rezultatom 3:0 - 6:2, 6:4, 6:1.

Meč je trajao nešto manje od jednog i po sata.

PRVI SET: Srpski teniser imao je problema samo u drugom gemu na svoj servis, pri rezultatu 1:1, kada je morao da spašava tri vezane brejk lopte (0:40).

Kada se izvukao u tom gemu, napravio je prvi brejk za vođstvo od 4:2, a potom osvajanjem još dva gema uzeo i set.

DRUGI SET: Đoković je autoritativnom igrom spasio i četvrtu brejk loptu na meču (4:3), a u narednom gemu iskoristio dve Seline velike greške na mreži, kao i svoj majstorski retern iz forhenda, da stekne prednost koja se u tom trenutku činila presudnom - 5:3.

Međutim, Sela je agresivnom igrom, sa hrabrim izlascima na mrežu, odmah uzvratio brejk i ostao "živ" u tom setu.

Umesto da nastavi tako i pokuša da izjednači na 5:5, Izraelac je zapao u deficit od 0:30, zatim odservirao duplu grešku i konačno nekontrolisanim bekhend udarcem sa osnovne linije poklonio Đokoviću odlučujući gem.

TREĆI SET:
Novak je uradio ono što favorit i kvalitetniji igrač obično radi autsajderu, pošto na grend slem turniru povede sa 2:0 - dokusuri ga.

Dok dlanom o dlan, četvrti teniser sveta je napravio dva brejka, poveo sa 5:0 i posle Selinog "počasnog" gema stavio tačku na svoju najubedljiviju pobedu na ovogodišnjem Vimbldonu.

Novak će za mesto u polufinalu u sredu igrati sa nemačkim veteranom Tomijem Hasom, koji je takođe u tri seta pobedio Rusa Igora Andrejeva. Bilo je 7:6, 6:4, 6:4.

Poznat je još jedan četvrtfinalista u muškom singlu, a to je drugi reket sveta, Rodžer Federer. On je i jedanaesti put zaredom uspeo da savlada Šveđanina Robina Soderlinga - 3:0, po setovima 6:4, 7:6, 7:6.


(MONDO)




Bravo, Nole!
Samo neka tako nastavi... Smile

14Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009 Mon Jun 29, 2009 8:18 pm

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

ODRAO GA JE!!! SAMO NEKA OVAKO NASTAVIII!!! SUPER JE IGRAO!!!

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

15Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009 Tue Jun 30, 2009 11:42 am

naopaka bajka

naopaka bajka
Admin
Admin

Jos i Hasa da odere Smile

16Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009 Tue Jun 30, 2009 5:41 pm

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

Axa,revans! Hehehehe JEDVA CEKAM!!! Very Happy

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

17Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009 Tue Jun 30, 2009 6:57 pm

naopaka bajka

naopaka bajka
Admin
Admin

jEDVA CEKAM Smile

18Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009 Wed Jul 01, 2009 12:04 pm

*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*
Mod
Mod

Đoković danas protiv Nemca u borbi za plasman u polufinale Vimbldona
Imam rešenje za Hasove servise
Autor: Z. Kecman | Foto:beta-ap, AFP | 01.07.2009. - 05:00


Novak Đoković rešen je da danas (od 14 časova) u četvrtfinalu Vimbldona napravi odlučujući korak ka novom susretu sa kraljem londonske trave Rodžerom Federerom. Srpski teniser je, reklo bi se, prilično lako stigao do osam najboljih i, zanimljivo, najmlađi je preostali učesnik četvrtfinala u muškom singlu. Njegov protivnik Tomi Has ima želju da postane najstariji šampion još od Artura Eša, koji je slavio 1975. godine.


Wimbledon 2009 2ypf6sp
Sve bliži meču sa Federerom

Đoković, što je najvažnije, pun je samopouzdanja. Njegova igra na travi dobila je drugačije konture u poređenju sa prošlogodišnjim ranim izletom u drugom kolu kada ga je pobedio Marat Safin. Proteklih dana gledali smo Novaka koji igra strpljivo, mirno, bez znakova panike kada protivnik ima inicijativu; Đokovića koji ume da napadne u pravi čas i odigra volej u stilu nekadašnjih šampiona, Bekera, Samprasa ili Edberga. Što je, uz sve kvalitete koje poseduje, samo dodatni plus.


Đoković je neobično lako pobedio Dudija Selu u osmini finala. Međutim, Novak zna da je iskusni Has velika prepreka. Bolje opomene nema od one koju je dobio pre dve nedelje u finalu turnira u Haleu kada je Nemac slavio sa 2:1 u setovima. Igre na Vimbldonu pokazuju da je Has u odličnoj formi i da možemo očekivati veoma zanimljiv okršaj.
- Tomi je veliki igrač. Nekada je bio drugi na svetskoj listi i u poslednje vreme igra zaista dobro. Na Rolan Garosu je naterao Federera da igraju pet setova, mene je pobedio u Haleu, potom je dobio još nekoliko uzbudljivih mečeva ovde. Svestan sam da će igrati veoma agresivno. Odlično igra servis-volej i napada oba servisa. Znam da će me staviti pod pritisak, tako da moram da budem strpljiv i čekam svoju šansu - rekao je Đoković.
Prošlonedeljna taktika da izbegne da se o njemu priča kao o favoritu čini se da je uspela. Kako konstatuje „Telegraf“, Đoković je tek sad dospeo „na radar“ i niko nije siguran šta može da uradi u narednih nekoliko dana, naročito ako pobedi Hasa i plasira se u polufinale.
- Na grend slem turnirima je jako važno da podižete nivo igre iz meča u meč. Čini se da je meni to uspelo, igram sve bolje kako se bliže finalni dani na turniru. Fizički i mentalno osećam se spremno - kaže četvrti teniser sveta.

Wimbledon 2009 15g2wid
Iznenadio Novaka u Haleu: Tomi Has


Đoković je takođe rekao da mu je žao što nekih tenisera nema na takmičenju, posebno onih koji igraju servis-volej igru.
- Tereni su sporiji nego pre deset ili 15 godina. Tenis iz tog perioda i ovaj danas su dve različite priče, jer smo tada imali igrače sa jakim servisom i volej udarcima koji su dominirali. Mnogima, pa i meni, nedostaju igrači kao što su Mario Ančić ili Tim Henman. Oni su majstori takve igre. Lepa je za oko, a danas imate mnogo igrača koji igraju sa osnovne linije, što je slučaj i sa mnom - poručio je Novak.
[i]Tomi Has je najbolji plasman na ATP listi imao u maju 2002. kada je bio drugi. Međutim, saobraćajna nesreća u kojoj su njegovi roditelji jedva preživeli udaljila ga je sa terena, jer je više od godinu dana morao da vodi računa o njima i da ih neguje. Kada se konačno vratio na teren, usledila je serija povreda, prvo ramena, potom i kolena, i ozbiljnije je zaigrao tek 2004. Sigurno da je takav splet okolnosti doveo do njegovog pada, ali svejedno, Has je pokazao da ima ogroman talenat. Tri puta je u karijeri igrao polufinale u Melburnu, ima i tri četvrtfinala na US Openu. Nedostaje mu taj završni korak i Novak Đoković to dobro zna.

- Tačno je da je moja karijera išla čudnim tokom, ali ja osećam da u mojim nogama ima još mnogo snage, da mogu da izdrže velike napore koje iziskuje igranje na Vimbldonu. Kada igrate u četvrtfinalu, sve to zaboravite i trudite se da date maksimum - poručio je Has.


Wimbledon 2009 Xlyqyr

Wimbledon 2009 68uhbo

19Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009 Wed Jul 01, 2009 12:34 pm

Jowana-Nole

Jowana-Nole
Mod
Mod

Ajde nole,srce moje...mozes ti to...
has Wimbledon 2009 750633 novak

20Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009 Wed Jul 01, 2009 1:51 pm

naopaka bajka

naopaka bajka
Admin
Admin

Moze moze Smile A i hoce nadam se :0)

21Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009 Wed Jul 01, 2009 2:00 pm

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

MA SIGURNO! ZGAZICE GA! Uhhhhh ajde vise 2h!!! Hocu da gledam! Wimbledon 2009 366239 Wimbledon 2009 366239 Wimbledon 2009 366239

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

22Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009 Wed Jul 01, 2009 3:16 pm

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

POCELO!!!!! 1:0 za Noleta u gemovima!

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

23Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009 Wed Jul 01, 2009 4:06 pm

..tica..

..tica..
Mod
Mod

izgubio prvi set...neeeeeeeee
ajmo Noleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...!!!!!!!!!!!!!!!

24Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009 Wed Jul 01, 2009 4:19 pm

Jowana-Nole

Jowana-Nole
Mod
Mod

Jaoooooooo ubicu seeeeeee

25Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009 Wed Jul 01, 2009 5:08 pm

Tennis_queen

Tennis_queen
Admin
Admin

Izgubio je i 2. set!!!! aaaaaa neeeeeeeeeee Wimbledon 2009 499229

https://novak-djokovic-forum.forumakers.com

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 2]

Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum